Mentor v kabině, nebo pouhý tvůrce atmosféry? Matějovský nemá problém přijmout ani takovou roli...

Dlouholetý tvůrce boleslavské hry Marek Matějovský oslaví už za necelý měsíc jednačtyřicáté narozeniny a i když je stále pevnou součástí FORTUNA:LIGY, to, že by hrál ve svém současném věku na právě probíhajícím mistrovství světa, už si nedokáže představit.

Mentor v kabině, nebo pouhý tvůrce atmosféry? Matějovský nemá problém přijmout ani takovou roli...

Rekordy a milníky nejen v souvislosti se stářím ovšem exsparťan s minulostí v Readingu rád sleduje a váží si toho, že může být konkurenceschopný alespoň v domácích podmínkách...

Ani v Boleslavi totiž ještě není vyloženým maskotem a během podzimu šel do hry celkem čtrnáctkrát - třináctkrát v lize a jednou v rámci MOL Cupu.

"Na hřišti je to čím dál těžší. Záleží na trenérech a vedení, jak mě chtějí využívat. Myslím, že to máme jasně nastaveno, všichni víme, co můžeme od druhého očekávat. Nemůžu si to vynachválit. I kdybych měl být v kabině jen mentorem nebo ten, kdo tam bude dělat atmosféru, nemám problém takovou roli přijmout. Hlavně ať se daří týmu," pronesl na stránkách sport.cz dvojnásobný šampion české nejvyšší soutěže z let 2010 a 2014.

Kontrakt k současné klubové adrese ho váže do příštího léta. O tom, co bude pak, ještě hovořit nechce, protože to neví ani on sám. "Tohle teď není téma. Po sezoně se můžeme bavit co dál," uzavřel kapitán středočeského celku, který se po podzimní části drží na šesté pozici.

Poprvé za sedm a půl roku se mi stalo, že jsem vypadl ze sestavy, ale nic nevzdávám, hlásí Kadeřábek