Mladá hvězda Chelsea se zdráhá prodloužit smlouvu. Blíží se odchod?

Mason Mount patří k tomu nejperspektivnějšímu zboží, jaké v současném kádru Chelsea můžete najít. Bohužel ovšem pro Blues, nezdá se, že by si takto kvalitního hráče dokázali uhlídat před vábením případných zájemců.

Mladá hvězda Chelsea se zdráhá prodloužit smlouvu. Blíží se odchod?

Chelsea se může pyšnit prakticky bezedným pytlíčkem na zlaťáky, a i když mnohé kluby ještě sužují následky pandemie koronaviru, londýnský celek si mohl vesele utrácet. 

Během letního přestupového období nedokázal Blues nikdo konkurovat, ovšem jako by tomu bylo naschvál, mohutné posílení kádru k nějakým lepším výkonům vůbec nevedlo, spíše naopak.

U celku z modré části Londýna skončil trenér Thomas Tuchel, jehož nahradil Graham Potter, ale ani ten zatím nekouzlí žádné zázraky. Po necelé půlce sezony jeho týmu náleží nelichotivá osmá příčka v tabulce Premier League.

Jelikož se Chelsea nedaří, projevuje se to také na nepokojích v kabině, kde je momentálně velmi nespokojený Mason Mount.

Třiadvacetiletý hráč původem z Portsmouthu dle informací deníku Daily Mail odmítl ze strany klubu krátce před začátkem mistrovství světa nabídku nové smlouvy. Ta by mu zajistila plat 200 tisíc liber týdně, tedy více než dvojnásobek, kolik bere nyní. Místo toho by si rád nechal vrátka otevřená novým možnostem. 

Mason Mount má s Blues platný kontrakt do konce následující sezony. To znamená, že aby za jeho služby mohl klub něco utržit, musel by jej prodat následující léto. Takovýto scénář si žádný z fanoušků snad nedokáže ani připustit. Ve svých rukou ale hráčův osud aktuálně nemají.