Náhrada za Ronalda se zdá být potvrzena. Ďáblové mají angažovat perspektivní objev PSV

Co byl Cristiano Ronaldo propuštěn ze svých služeb na Old Trafford, vědělo se, že Rudí ďáblové bez náhrady nezůstanou. "Naše možnosti v útoku jsou už tak dost omezené," řekl manažer Erik ten Hag a přišel za klubovým vedením s cílenou žádostí o koupi hvězdy PSV Codyho Gakpa.

Náhrada za Ronalda se zdá být potvrzena. Ďáblové mají angažovat perspektivní objev PSV

Cody Gakpo je hráčem, který o sobě dal nejvíce vědět v minulé sezoně, ve které exceloval za vicemistra nizozemské Eredevisie. Na konto si připsal 21 gólů a 15 asistencí. To vše převážně z pozice levého křídla, potažmo však i hrotového útočníka.

Gakpovy výjimečnosti si povšiml i trenér národního týmu Louis van Gaal, který jej povolal k utkáním Ligy národů a následně i mistrovství světa. A jak můžeme vidět, udělal dobře. Cody skóroval zatím v obou skupinových zápasech.

V souvislosti s famózními čísly, jaká tento hráč zaznamenává, Hans Kraay z portálu ESPN reportuje, že se Gakpo vydá rozvíjet svůj potenciál na vyšší úroveň. Téměř jistý má být jeho přestup do Manchesteru United, který po odchodu Cristiana Ronalda shání nového útočníka.

"Cody Gakpo je už v podstatě pryč. PSV ví, že se jim ho nepodaří udržet. Hráč se brzy přesune do Premier League, kde bude s největší pravděpodobností hrát za Manchester United," napsal Hans Kraay.

Závěrem už zbývá vyřešit jenom cenovku. Ta před sezonou byla 40 milionů eur, ale po předchozích výkonech vyrostla na nějakých 50-60, informoval téže zdroj.