Messi zůstával kritický: Určitě to od nás nebyl ideální výkon, ale vyhráli jsme, což je důležité

Argentina ve druhém utkání na mistrovství světa v Kataru zdolala Mexiko 2:0. Favorité se v Lusailu dlouho trápili, ale po hodině hry otevřel skóre Lionel Messi a hvězdný kapitán pak v 87. minutě připravil druhý gól pro střídajícího Enza Fernándeze.

Úřadující vítězové jihoamerického šampionátu po úvodní šokující porážce 1:2 se Saúdskou Arábií ve skupině C poprvé bodovali a zůstali ve hře o postup do osmifinále. Mexičané mají jediný bod za remízu 0:0 s Polskem, na MS počtvrté za sebou nevyhráli a neskórovali.

Argentinci ve středu zakončí úvodní část turnaje proti Polsku. To dnes porazilo 2:0 Saúdskou Arábii a vede tabulku se čtyřmi body. Mexiko v souběžně hraném duelu změří síly s "tříbodovou" Saúdskou Arábií.

„Komplikovali jsme si to hlavně sami. V prvním poločase jsme sice víc drželi míč, ale chyběl nám lepší pohyb a některé situace jsme neřešili dobře. To se pak podařilo zlepšit, ale určitě to od nás nebyl ideální výkon. Ale vyhráli jsme, což je pro nás hodně důležité," řekl Messi v televizním rozhovoru.

Argentinský trenér Scaloni udělal v základní sestavě pět změn oproti utkání se Saúdskou Arábií. Od začátku dostali šanci například bek Montiel nebo záložníci Guido Rodríguez s Mac Allisterem.

Dvojnásobní mistři světa si v prvním poločase přes pevnou mexickou obranu nevytvořili žádnou větší šanci. Krátce před pauzou Argentinec Lautaro Martínez hlavičkoval nepřesně. Na druhé straně brankář Emiliano Martínez efektním skokem chytil Vegův přímý kop. „Věděli jsme, že to bude těžké utkání, protože Mexiko hraje defenzivně. První poločas z naší strany nebyl dobrý," podotkl Scaloni.