Před Old Traffordem se štosují zájemci o United. Zájem má mít Arábie, největší firma světa i nejbohatší Brit

Sumu v minimální výši šesti miliard liber si podle anglických novinářů bude muset připravit každý ze zájemců o koupi Manchesteru United. Pro Glazerovi by takový obchod znamenal více než desetinásobné zhodnocení jejich sedmnáct let trvající investice.

Před Old Traffordem se štosují zájemci o United. Zájem má mít Arábie, největší firma světa i nejbohatší Brit

Američtí majitele Manchesteru United dali najevo, že jsou ochotni prodat Manchester United a podle všeho ani v aktuálně globálně horších ekonomických podmínkách nebudou mít problém sehnat kupce.

Podle anglických novinářů totiž zájemci o transakci, jejíž realizace by se mohla pohybovat mezi šesti až osmi miliardami liber (Glazerovi Red Devils koupili v roce 2005 za sumu mírně přesahující půl miliardy), přibývají v raketovém tempu a pár dní po oznámení záměrů prodat už existuje hned několik vážně interesovaných stran.

Anglii v závodu o United má zastupovat nejbohatší Brit Jim Ratcliffe, který se o koupi United zajímal již v minulosti a jehož chemický koncern Ineos v posledních letech používá sport ke svému zviditelnění.

Podle Manchester Evening News sonduje situaci ohledně možné koupě i nejbohatší Španěl a vlastník módního řetězce Zara Amancio Ortega.

Deník Daily Star zase tvrdí, že o možnou transakci projevila zájem i společnost Apple, která je podle tržní kapitalizace největší firmou světa a United by mohli fungovat jako součást její mediální sekce.

Další zdroje pak možné favority koupě umísťují do Saúdské Arábie, když její ministr sportu v posledních dnech prohlásil, že saúdskoarabská vláda by "rozhodně podpořila" nabídky soukromého sektoru.

United se tak podle všeho pro tuto chvíli stali nejatraktivnějším zbožím na fotbalovém trhu a zájem o klub, který sice v posledních letech sportovně příliš úspěšný není ale jeho ekonomika dlouhodobě patří ve fotbalovém světě k největším, překonal i největšího rivala Rudých ďáblům, kterým je  LIverpool. Ten nedávno dala k prodeji americká společnost Fenway Sports Group, o zájemcích nicméně zatím nejsou bližší informace.