Ashton United po Ronaldovi nejde, AFC Crewe z něj však chce učinit nejlépe placeného hráče své historie

Pamatujete na neznámý anglický klub Ashton United, který před pár týdny požádal Manchester City o měsíční hostování norského kanonýra Erlinga Haalanda, jehož se netýká právě probíhající MS v Kataru?

Ashton United po Ronaldovi nejde, AFC Crewe z něj však chce učinit nejlépe placeného hráče své historie

Stejný celek z nižších anglických soutěží si zažertoval na svých sociálních kanálech i na konto momentálně volného hráče Cristiana Ronalda, jenž tento týden skončil v divadle snů na Old Trafford.

"Navzdory spekulacím na sociálních sítích musíme anoncovat, že Ashton United neinicioval a ani nebude iniciovat žádnou snahu o získání Cristiana Ronalda," zaznělo v oficiálním stanovisku na konto sedmatřicetileté portugalské hvězdy.

Jedna značka by však slavné jméno s historií v Realu Madrid i Juventusu Turín do svých řad brala. Jde o mužstvo AFC Crewe, které působí ve čtrnácté nejvyšší anglické lize.

V oficiální nabídce se píše o týdenní gáži 35 liber, díky čemuž by si však odchovanec Sportingu Lisabon oproti angažmá na rudé straně Manchesteru notně pohoršil.

"Můžeme potvrdit, že klub odstartoval oficiální snahu o podpis volného hráče Cristiana Ronalda a to na jeden rok. Jestli bude souhlasit se smlouvou, stane se nejlépe placeným fotbalistou AFC Crewe s výdělkem 35 liber týdně," pobavil na svém Twitteru amatérský tým.

Ronaldův agent Jorge Mendes zkrátka bude muset jednat. Ať už to ale dopadne jakkoliv, vzhledem ke světovému šampionátu s ním ještě vedoucí tým District Football League nebude moci počítat v rámci sobotního výjezdu na půdu Bollington Health & Leisure.