Plnou parou vpřed! velí šéf lavičky Nizozemska. Bronz je minimum, ale chce více

Nizozemsko nabralo po předchozích letech trápení opět sílu a teď se řadí mezi papírově nejsilnější celky na právě probíhajícím mistrovství světa v Kataru, kde si již stihlo připsat výhru 2:0 nad nevyzpytatelným Senegalem.

Plnou parou vpřed! velí šéf lavičky Nizozemska. Bronz je minimum, ale chce více

Trenér Louis van Gaal stál u zrodu bronzového úspěchu z MS 2014 v Brazílii, kde v boji o třetí místo dokonce přemohl domácí celek 3:0. Tehdy Holandsko sázelo na poněkud jiný herní styl, než jakým se prezentuje dnes. Teď je v kádru více kvality, která se musí zúročit.

„Slýchávám názory, že jsme černým koněm šampionátu, a tudíž bychom se mohli dostat až do semifinále… Poslouchejte mě ovšem… Bronz je pro nás minimum, ale chceme více,“ prozradil van Gaal, co si on a jeho hráči slíbili v kabině.

„Když jsem vedl Holandsko v roce 2014, brali jsme bronz, a to náš tým neměl takovou kvalitu, jakou má dnes. Já pevně věřím, že teď můžeme celé MS klidně vyhrát!“ burcoval před zraky novinářů na tiskové konferenci před druhým zápasem skupiny. Tentokrát s Ekvádorem. 

„Skutečně máme vysoké šance ovládnout celé mistrovství. Na celém turnaji není mnoho manažerů, kteří mohou říct totéž. Já jsem nicméně jedním z těch, kteří mohou,“ prohlásil Louis van Gaal, který po tomto MS pověsí svou trenérskou kariéru na hřebík. Pochopitelně se tedy bude chtít rozloučit s trofejí.