Cítíme se ještě silnější, když na sebe navlékneme žlutý dres, varuje srbský výběr liverpoolský Alisson

Reprezentanti Brazílie zahájí ve čtvrtek proti Srbsku své působení na mistrovství světa v Kataru. "Kanárci" jsou s pěti triumfy historicky nejúspěšnějším týmem, naposledy ale turnaj ovládli v roce 2002. Ve skupině G se utkají i Švýcarsko s Kamerunem. S výjimkou afrického celku na sebe ostatní tři země narazily v hlavní fázi i před čtyřmi lety v Rusku.

Cítíme se ještě silnější, když na sebe navlékneme žlutý dres, varuje srbský výběr liverpoolský Alisson

Brazílie od posledního zlata na světovém šampionátu třikrát vypadla ve čtvrtfinále. Na domácím mistrovství v roce 2014 nezvládla semifinále a následně ani boj o bronz.

"Věříme si. Víme, jak těžké to na mistrovství světa je. Každý soupeř je kvalitní, vyznačuje se touhou. Neexistuje prostor pro chyby. Musíte být dokonalí, chcete-li vyhrát. Věříme v naše schopnosti. Cítíme se ještě silnější, když na sebe navlékneme žlutý dres. Půjdeme do toho s velkou vášní," citoval web Liverpoolu brazilského brankáře Alissona Beckera.

Srbsko na MS nechybí podruhé za sebou. V samostatné historii (po odtržení Černé Hory) při dvou účastech na turnaji skončilo ve skupině. V kvalifikaci za sebou ale nechalo i silné Portugalce.

"Musíme mít realistická očekávání a být v klidu jako během kvalifikace. Musíme jít postupnými kroky a nastřádat co nejvíc vítězství. Prvním cílem je probojovat se do osmifinále. Pokusíme se udělat lepší výsledek než v roce 2018," konstatoval pro web thelaziali.com záložník Sergej Milinkovič-Savič.

Brazílie vyhrála oba dosavadní vzájemné zápasy. V přípravném duelu v roce 2014 zvítězila 1:0, na mistrovství světa v Rusku pak 2:0.

Švýcarsko a Kamerun čeká první vzájemné střetnutí. Země helvétského kříže na posledních dvou světových šampionátech postoupila do osmifinále. "Máme na sebe vysoké nároky a disponujeme velkou kvalitou. Skupina je ale velmi těžká. První zápas s Kamerunem je klíčový, po něm se může stát cokoli. Hodně nám věřím," řekl v rozhovoru pro 20min.ch švýcarský stoper Fabian Schär.

"Nezkrotní lvi" při svých posledních dvou účastech na MS v letech 2010 a 2014 prohráli ve skupině všech šest zápasů. "Musíme mít válečnické nastavení a touhu bojovat jeden za druhého. Pokud se nám to povede, může se nám dařit," prohlásil na tiskové konferenci kamerunský stoper Jean-Charles Castelletto.

Švýcaři se s Kamerunem utkají od 11:00 SEČ ve Vakře. Od 20:00 je v Lusailu na programu zápas Brazílie - Srbsko.

Čtvrteční program MS:

11:00 Švýcarsko - Kamerun
14:00 Uruguay - Korejská republika
17:00 Portugalsko - Ghana
20:00 Brazílie - Srbsko

Chorvatsko po Modričově odchodu nebude stejné. Pomůže ambiciózní Belgii nepříjemný budíček s Egyptem?