Bijte na poplach! Manchester United je na prodej

Volání fanoušků bylo vyslyšeno. Podle důvěryhodné stanice BBC hledá rodina Glazerů, jež v současné chvíli vlastní Manchester United, způsob, jak klub (anebo jeho větší část) prodat.

Bijte na poplach! Manchester United je na prodej

Mnoho let fanoušci protestovali, bouřili se a v minulém roce dokonce odložili i zápas s Liverpoolem. Prakticky nikdo nebyl spokojený s rodinou Glazerů, která má v moci historicky nejslavnější fotbalový tým Anglie.

Během úterního podvečera ovšem světlo světa spatřila velmi nečekaná zpráva. Glazeři podle informací ze serveru BBC hledají způsob, jak prodat buďto celý klub, anebo jeho značnou část.

Shodou okolností tato novinka vyšla ruku v ruce s oznámením, že Manchester United po roce a půl opouští celosvětový fenomén Cristiano Ronaldo. Ten si během nedávného interview u Pierse Morgana postěžoval jak na trenéra Erika ten Haga (kterého údajně nerespektuje), ale také na vlastníky, kteří se na klub z Old Trafford dívají pouze z toho marketingového hlediska.

„Jak jistě víte, Manchester United je marketingový klub. Glazeři na něm vydělávají. To, co se děje uvnitř a jaké jsou herní úspěchy, je vůbec nezajímá. To je ale jen můj názor,“ sdělil Ronaldo ve zmíněném interview.

Server Sky Sports celou horkou novinku uzavírá tím, že by Rudí ďáblové měli být na prodej za částku okolo 9 miliard liber. Čistě teoreticky by předním zájemcem mohl být multimilionář Jim Ratcliffe.