Rooney ani na moment nepochyboval o tom, kdo je nejlepším fotbalistou světa

V éteru převládá názor, že o vaší skutečné kvalitě rozhodnou především spoluhráči. Jak to vidí takový Wayne Rooney, který měl tu čest s Cristianem Ronaldem několik let hrát na Old Trafford?

Rooney ani na moment nepochyboval o tom, kdo je nejlepším fotbalistou světa

Vynecháme-li výtečné fotbalisty předchozích generací, pak se opět dostáváme k obligátnímu a společensky velmi oblíbenému porovnání: Messi, nebo Ronaldo?

Na téže otázku byl novináři z deníku Daily Mail tázán i bývalý kapitán Manchesteru United Wayne Rooney. Ten ze sebe naprosto bez váhání vyhrkl následující odpověď.

„Všichni máme odlišný názor na to, kdo je nejlepší. Pokud se ale bavíme o komplexitě, všestrannosti a větší využitelnosti v týmu, pak je určitě lepší Lionel Messi.“

Údajně toto přesvědčení Rooney nenabývá poprvé. „Řekl jsem to už dříve a řekl jsem to dokonce už několikrát. Já osobně se domnívám, že Messi je nejlepším aktuálně hrajícím fotbalistou světa,“ pravil.  

Pokud si to Rooney chtěl u Ronalda (znovu) pokazit, určitě se povedlo. Za individuální názory ale nemůžeme nikoho trestat. Podobně upřímný pohled na věc má jistě i více slavných hráčů, ačkoliv jej mnohdy takto vyloženě na plná ústa neprojeví.