Ronaldo po kritice klubu skončil s okamžitou platností v Manchesteru United

Portugalský reprezentant Cristiano Ronaldo skončil s okamžitou platností v Manchesteru United. Klub Premier League na twitteru informoval, že s hráčem ukončil spolupráci po vzájemné dohodě.

Ronaldo po kritice klubu skončil s okamžitou platností v Manchesteru United

Oznámení přišlo krátce poté, co sedmatřicetiletý kanonýr v explozivním rozhovoru před startem mistrovství světa kritizoval trenéra Erika ten Haga a vedení United. V interview pro TalkTV mimo jiné prohlásil, že se cítí klubem zrazen a uvedl, že ke kouči nechová žádný respekt.

Ronaldova budoucnost na Old Trafford, kam se vrátil v srpnu 2021, se po rozhovoru otřásla v základech. Zástupci United už minulý týden naznačili, že v reakci na jeho výroky "podniknou odpovídající kroky".

"Cristiano Ronaldo opustí Manchester United po vzájemné dohodě, a to s okamžitou platností. Klub mu děkuje za mimořádný přínos během jeho dvou angažmá na Old Trafford, kdy v 346 zápasech nastřílel 145 gólů, a přeje mu i jeho rodině do budoucna vše dobré," uvedl klub stručně v oficiálním prohlášení.

Na webu věnovali United rozchodu s Ronaldem, který během prvního angažmá v letech 2003 až 2009 přispěl klubu k zisku osmi velkých trofejí, pouhé tři věty. "Všichni v United se dál soustředí na další pokroky pod vedením Ten Haga a pracují společně na dosažení úspěchů na hřišti," dodal klub.

Ronaldo ve své reakci vzkázal, že klub i jeho fanoušky stále miluje. "To se nikdy nezmění. Mám ale pocit, že je pravý čas, abych hledal nové výzvy. Přeju týmu ve zbytku sezony i v další budoucnosti jen úspěchy," uvedl.

Zatím není jasné, kde bude v kariéře pokračovat. Nyní se chce v první řadě soustředit na mistrovství světa, do něhož Portugalci vstoupí ve čtvrtek zápasem s Ghanou. Je přesvědčen, že aféra se národního týmu nedotkne. V pondělí přitom na sociálních sítích vyvolalo velkou pozornost video z portugalské šatny zachycující chladný pozdrav mezi Ronaldem a týmovým kolegou z United záložníkem Brunem Fernandesem.