Bývalý skaut Chelsea odhalil příběh, jak Mourinho odpálkoval De Bruyneho

Co byl José Mourinho ještě trenérem Chelsea, možná si sám neuvědomoval, jak velký poklad ve svých řadách skrývá. Poslední roky je Kevin De Bruyne považován za nejlepšího záložníka planety a nebýt chyby jednoho člověka, z jeho služeb by se těšili v Londýně…

Bývalý skaut Chelsea odhalil příběh, jak Mourinho odpálkoval De Bruyneho

V tomto příběhu se vracíme nějakých osm až devět let zpátky. Portugalksý manažer José Mourinho tehdy končil své angažmá v Realu Madrid, načež vyslyšel volání svého starého přítele Romana Abramoviče (tehdejšího vlastníka Chelsea).

Mourinho s radostí přijal tuto příležitost, Londýn nazval svým druhým domovem a podruhé ve své trenérské kariéře se ujal kormidla Blues, které měl opět dovést k titulu v Premier League. To se mu sice podařilo, ale součástí tohoto úspěchu již nebyl záložník Kevin De Bruyne, kterého skauti identifikovali jako perspektivního hráče. Portugalský stratég mu ovšem šanci nedal.

„Svého času jsem vedl s vedením Chelsea velký boj,“ přiznával tehdejší skaut Piet de Visser. „Objevil jsem Kevina De Bruyneho a představil jsem ho jako nejlepšího hráče nové generace… Chelsea ale v té době vedl Mourinho, top trenér, ale na mladé fotbalisty nechtěl sázet,“ rozpovídal se pro server football.london.

„Do svého kádru si bral pouze zkušené hráče. O Kevinovi si myslel, že je příliš mladý, aby mohl zapadnout do týmu. I když odehrál dobrý zápas, přišel Mourinho a řekl: ‚Zahrál dobře, ovšem místo v kádru mu garantovat nemohu.‘ To mě velmi naštvalo. De Bruyne byl sázkou na jistotu, ale nikdo mu nedal šanci svůj potenciál projevit. Proto se stalo, že odešel do Wolfsburgu, odkud si ho vmžiku vytáhl Manchester City. A dnes víme, co je De Bruyne zač…“