Od Karabce po Holeše aneb TOP 10 nejhodnotnějších záložníků, které právě teď nabízí česká prvoligová branže

I když by Adam Vlkanova, Michal Sáček, Jan Sýkora, Jakub Pešek, Marek Havlík či Kryštof Daněk vyšli případné zájemce o jejich služby na sumu přesahující 30 milionů korun, mezi deset nejhodnotnějších středopolařů současné tuzemské prvoligové branže nepatří.

Od Karabce po Holeše aneb TOP 10 nejhodnotnějších záložníků, které právě teď nabízí česká prvoligová branže

Podle specializovaného portálu transfermarkt.com nepůsobí nikdo z TOP 10 jinde, než v klubech z nejlepší domácí trojky, s tím, že Slavia se může pochlubit pěti zástupci, Sparta třemi a Plzeň dvěma.

První desítku uzavírá trojice v ceně 2,5 milionu eur, a sice plzeňský tandem Lukáš Kalvach a Pavel Bucha a sparťanský teenager Adam Karabec, jenž oslaví kulaté dvacáté narozeniny až příští léto.

Zhruba na pětasedmdesát milionů korun by byli v zimním termínu k dispozici jak sparťan Jakub Jankto, tak o tři roky starší slávista Petr Ševčík, jehož v posledních měsících brzdily zdravotní problémy.

I když čeká univerzála Lukáše Masopusta v únoru oslava třicátých narozenin, pořád si drží místo v první pětce a jeho hodnota je úplně stejná jako v případě o pět let mladšího rychlíka z Edenu Ondřeje Lingra.

Na čele pak je Tomáš Holeš, který bude slavit stejné kulatiny poslední březnový den příštího roku. Pakliže by ho chtěl někdo z vršovické Fortuna arény vykoupit, sešívané "S" by za něj mohlo požadovat až 175 milionů korun. Na někoho, kdo až do svých šestadvaceti let figuroval na soupisce Jablonce, pořád velmi slušné, což?

Nejhodnotnější záložníci v české lize:

(cena je uváděna v milionech eur)

 1. Tomáš Holeš (29 let, Slavia) - 7
  2. Ladislav Krejčí ml. (23 let, Sparta) - 5
  3. Lukáš Provod (26 let, Slavia) - 4,5
  4. Lukáš Masopust (29 let, Slavia) - 3,5
  5. Ondřej Lingr (24 let, Slavia) - 3,5
  6. Petr Ševčík (29 let, Slavia) - 3
  7. Jakub Jankto (26 let, Sparta) - 3
  8. Lukáš Kalvach (27 let, Plzeň) - 2,5
  9. Pavel Bucha (24 let, Plzeň) - 2,5
  10. Adam Karabec (19 let, Sparta) - 2,5

 

Čtyři největší české štiky ve vodách trhu s volnými hráči