Rudí ďáblové nevyšli, brzy ale může chválená opora Eindhovenu zaplout na londýnský Emirated Stadium

Jeden z ředitelů Arsenalu Edu by mohl v nadcházejícím lednovém přestupovém okně podat nabídku na levonohého křídelníka PSV Eindhoven Codyho Mathèse Gakpa.

Rudí ďáblové nevyšli, brzy ale může chválená opora Eindhovenu zaplout na londýnský Emirated Stadium

Španělský manažer Mikel Arteta momentálně nemá na soupisce áčka ani jednoho nizozemského fotbalistu a on by to mohl změnit.

Sám třiadvacetiletý hráč s kořeny v Togu dříve otevřeně hovořil ambicích přestěhovat se do Anglie a možná tak trochu očekával, že se v létě upíše Manchesteru United, který převzal Erik ten Hag.

Nakonec se tak ovšem nestalo a vytáhlý reprezentant Oranjes následně v závěru léta odmítl vábení Leedsu United i Southamptonu. Pravděpodobně toužil po klubu s většími ambicemi.

Portál Football.London ale v úvodu tohoto pracovního týdne napsal, že by se mohl jeho ostrovní příběh znovu otevřít a to zásluhou rozjetého Arsenalu, který vládne tabulce s náskokem pěti bodů na Manchester City a možná sní o čtrnáctém ligovém primátu.

Aktuální lídr Premier League z Emirates Stadium, jehož čekají po světovém šampionátu přátelská utkání s AC Milán a Lyonem, na něj údajně plánuje podat nabídku ihned po otevření zimního transferového období.

Server transfermarkt.com uvádí u jeho jména hodnotu 45 milionů eur, což není zrovna málo a prostoru na vyjednávání s ohledem na délku jeho kontraktu (do 30. června 2026) mnoho nebude.

Pokud by se navíc odchovanci PSV podařilo zazářit na právě probíhajícím MS, cena by mohla ještě povyrůst. K tomuto datu je na devíti mezinárodních startech a třech trefách.

V řadě stojí Real, Chelsea i Manchester United. Lyon snad aby se pomalu začal smiřovat s odchodem Gusta