Slovenský rekordman Hamšík se na Tehelném poli loučil remízou, úřadující mistři Evropy padli s Rakouskem

Slovenští reprezentanti v přípravném zápase remizovali doma 0:0 s Chile. Utkání na bratislavském Tehelném poli bylo zároveň rozlučkou dlouholetého reprezentačního kapitána Marka Hamšíka.

Pětatřicetiletý záložník tureckého Trabzonsporu odehrál za Slovensko rekordních 136 utkání a s 26 góly je historicky nejlepším střelcem své země. Hamšík nastoupil v základní sestavě a odehrál 89 minut, než ho za potlesku vyprodaného stadionu vystřídal Martin Regáli, vítězství na závěr reprezentační kariéry se ale nedočkal.

Slováci nevyhráli ani čtvrté utkání pod vedením italského kouče Francesca Calzony, který se týmu ujal v srpnu. Od té doby třikrát remizovali a jednou prohráli.

Mistři Evropy Italové prohráli 0:2 v Rakousku, za které skórovali v první půli Xaver Schlager a David Alaba. Trenérovi Robertu Mancinimu tak nevyšel 57. duel ve funkci, kterým se dostal v počtu odkoučovaných zápasů na třetí místo historických tabulek národního týmu. Italové, kteří podruhé za sebou chybí na světovém šampionátu, prohráli po třech zápasech.

Jeden ze soupeřů českých fotbalistů v nadcházející kvalifikaci o postup na Euro 2024 Moldavsko utrpělo debakl 0:5 na hřišti Rumunska.

Přípravná utkání:

Rakousko - Itálie 2:0 (2:0)

Branky: 6. Schlager, 35. Alaba.

Svatá Lucie - San Marino 1:0 (0:0)

Branka: 68. Frederick z pen. ČK: 90.+6 Frederick.

Izrael - Kypr 2:3 (0:2)

Branky: 66. Glukh, 67. Baribo - 2. Charalampos, 24. Pittas, 82. Ioannou.

Moldavsko - Rumunsko 0:5 (0:2)

Branky: 9. Morutan, 40. Dragus, 60. Cicaldau, 71. Paraschiv z pen., 89. Rus.

Malta - Irsko 0:1 (0:0)

Branka: 55. Robinson.

Maďarsko - Řecko 2:1 (1:0)

Branky: 15. Sallai, 90.+3 Kalmár - 81. Bakasetas z pen.

Uzbekistán - Rusko 0:0

Slovensko - Chile 0:0

Severní Makedonie - Ázerbájdžán 1:3 (1:1)

Branky: 25. Bardhi z pen. - 35. Džafargulijev, 65. Gurbanli, 89. Šejdajev. ČK: 52. Nikolov - 75. Haghverdi.

Norsko - Finsko 1:1 (0:1)

Branky: 46. Sörloth - 32. Kallman.

Omán - Bělorusko 2:0 (0:0)

Branky: 78. Jahjaeí, 81. Subhí.

Lucembursko - Bulharsko 0:0

ČK: 87. Sinani (Luc.).

Slovinsko - Černá Hora 1:0 (1:0)

Branka: 42. Zajc.

Že nevíte, o koho se jedná? Tři nepříliš známá jména, která mohou na letošním MS zazářit