Marek Hamšík navleče reprezentační dres naposledy, Slovensko hostí v domácím prostředí Chile

Přátelský zápas odehraje v den startu světového šampionátu reprezentační výběr Slovenska a Chile. Nejedná se ovšem o jen tak obyčejný přátelák, po jeho odehrání totiž dá národnímu mužstvu věčné vale legendární Marek Hamšík. 

Marek Hamšík navleče reprezentační dres naposledy, Slovensko hostí v domácím prostředí Chile

Bývalý záložník Neapole, který momentálně bojuje v barvách tureckého Trabzonsporu, se rozhodl, že ve svých pětatřiceti letech odehrál v slovenské reprezentaci dostatečný počet zápasů na to, aby mohl odejít na odpočinek. Po odehrání 135 zápasů a vstřelených šestadvaceti brankách se není čemu divit. 

Přidá ještě jeden start, a to právě dnes proti Chile. Bude tak mít skvělou příležitost rozloučit se v domácím prostředí na bratislavském Tehelném poli, kde fotbalově vyrostl. Emoce ale na Hamšíka ještě nedopadají: „Ještě žádné zvláštní pocity nemám. Zatím je to jako před jakýmkoliv jiným mezistátním střetnutím," stojí vyjádření Hamšíka na reprezentačním webu Slovenska. Těší ho ovšem, že je na jeho rozlučkový zápas vyprodáno. ,,Velmi mne těší, že je vyprodáno. Věřím, že potěšíme hrou i výsledkem," dodal Marek Hamšík.

Vítězství by rád oslavil i kouč slovenského národního mužstva Francesco Calzona. ,,Doufám, že Markova rozlučka s reprezentací bude z pohledu výsledku vítězná. Znám ho už dlouho, poznal jsem ho už jako hráče Brescie. Zaujala mne jeho elegance. Je to tichý lídr mužstva," nechal se na tiskovce slyšet italský kouč a vzpomněl na rok 2004, kdy ze Slovanu Bratislava odešel mladičký Marek Hamšík do Brescie. 

Zápas se odehraje již ve 13:30 na Tehelném poli. Dle vyjádrření slovenského reprezentačního svazu je na duel s Chile vyprodáno.