FIFA alkohol nepodpoří. Pivo se na MS nebude prodávat ani na stadionech, kde se původně prodávat mělo

Víkendový fotbálek, pivo a párek nebo klobása. Takový požitek si bohužel návštěvníci dvaadvacátého Mistrovství světa nebudou moci dopřát. FIFA nakonec těsně před začátkem rozhodla, že nebude na stadionu pivo k dostání, tedy alespoň to alkoholické.  

FIFA alkohol nepodpoří. Pivo se na MS nebude prodávat ani na stadionech, kde se původně prodávat mělo

Šampionát v Kataru je akcí, která se zrovna mnohým dvakrát nezazdává. Turnaj v listopadu na území, kde fotbal vykvetl prakticky na písečné louce, se zatím nejeví jako ideální volba organizace FIFA. Mnohé zakázané ale mělo být povoleno. V Kataru jakožto muslimské zemi se alkohol jen tak neprodává, ale Mistrovství světa mělo mít výjimku, a alespoň pivo se mělo dát zakoupit na osmi stadionech, kde se šampionát odehraje.

Nakonec ale z toho nic nebude, protože se FIFA pár hodin před startem rozhodla, že se bude prodávat jen pivo nealkoholické. ,,Po diskusích mezi úřady hostitelské země a FIFA bylo přijato rozhodnutí odstranit prodejní místa piva z katarských stadionů Mistrovství světa ve fotbale 2022," stojí prohlášení řídícího orgánu světového fotbalu na bbc.com. „Nealkoholická piva zůstanou k dispozici na všech stadionech mistrovství světa v Kataru," ujistila FIFA fanoušky, že alespoň tak budou moci rozjásat chuťové buňky chmelovým produktem

Světový šampionát odstartuje v neděli duelem Kataru proti Ekvádoru. Zápas se odehraje v sedmnáct hodin našeho času na stadionu Al Bayt Stadium.