Urbancovi stačilo jen 774 prvoligových minut, aby si na teplických Stínadlech vysloužil důvěru na další roky

Krajní záložník či obránce Jakub Urbanec po povedených výkonech v teplickém dresu prodloužil na Stínadlech smlouvu do léta 2025.

Urbancovi stačilo jen 774 prvoligových minut, aby si na teplických Stínadlech vysloužil důvěru na další roky

Ta původní měla zkušenému třicetiletému fotbalistovi a třetímu nejlepšímu střelci týmu vypršet po této sezoně.

Urbanec přišel do Teplic v létě z druholigového Prostějova, kde si ho vyhlédl trenér Jiří Jarošík a i díky pěti nastříleným brankám v devíti startech v základu se stal jednou z komet letošní sezony FORTUNA:LIGY.

V premiérové sezoně v nejvyšší soutěží odehrál 11 zápasů a pětkrát skóroval, o další starty ho připravilo zranění. V posledním podzimním zápase rozhodl o výhře nad Libercem 2:1.

"Jakub skvěle zapadl do týmu a svou pracovitostí si vybojoval místo v základní sestavě, proto jsme se s předstihem dohodli na prodloužení smlouvy," uvedl na klubovém webu sportovní ředitel Štěpán Vachoušek.

Bývalý hráč Převýšova, jehož barvy oblékal těsně po dvacítce, si prodloužení spolupráce se severočeskou značkou moc považuje a doufá, že ho forma hned tak neopustí.

"Užívám si to. Jsem strašně vděčný, že jsem tuhle šanci dostal. Doufám, že to bude pokračovat a že se bude dařit i nadále," zakončil sám hráč, jenž má za sebou řadu ročníků ve Viktorii Žižkov.

Poslední Chytilův zápas na Andrově stadionu a pak hurá do Edenu? Všechno nasvědčuje právě této cestě