Představení účastníků MS 2022 v Kataru: Skupina E

V těchto dnech si postupně představujeme všechny účastníky blížícího se světového šampionátu v Kataru. Ve skupině E se představí hned dva nedávní mistři světa – před dvanácti lety se v JAR radovali Španělé, o čtyři roky později pro změnu Němci. Oba týmy ale postihl podobný osud – obhajoba skončila už v základní skupině.

Představení účastníků MS 2022 v Kataru: Skupina E

Španělsko

Cesta kvalifikací

V kvalifikaci měli Španělé jen čtyři soupeře. A ve společnosti Švédska, Řecka, Gruzie a Kosova nezaváhali. V osmi zápasech získali devatenáct bodů, podlehli jen Švédsku a dva body ztratili na úvod s Řeckem. Ze střeleckých statistik vytáhněme Ferrana Torrese, autora čtyř kvalifikačních branek. Nikdo další už se ale nedostal ani na tři přesné zásahy.

Největší hvězda – Carlos Soler

Pryč jsou časy Davida Villy, Fernanda Torrese, Xaviho či Andrése Iniesty. Španělsko bude spoléhat na kolektivní výkon. V útoku by měla zářit dvojice Fati – Morata, za největší hvězdu ale v současné chvíli považujeme Carlose Solera. Pětadvacetiletý tvůrce hry letos poprvé opustil Valencii a zamířil do Paris St. Germain. Ve Francii dlouho bojoval o své místo, v posledních duelech už ale nastupuje v základní sestavě a v konkurenci známého ofenzivního tria si nevede vůbec špatně – z posledních pěti soutěžních zápasů zapsal tři branky, jednu asistenci a do Kataru odjíždí ve velké pohodě. 

Forma klíčových hráčů

Kromě Solera by se Španělé rádi spoléhali především na Álvara Moratu. Jenže ten se v posledních týdnech hledá – v deseti zápasech vstřelil jediný gól. V konkurenci v podobě Roberta Lewandowského to nemá jednoduché Ansu Fati, ideální formu si nevezou ani Koke, Marcos Llorente či Marco Asensio. Defenzivu by měl řídit uzdravený Aymeric Laporte, z celkového hlediska ale Španělé necestují do Kataru v nejlepší formě. 

Minulý šampionát

Španělsko v Rusku zvítězilo ve své skupině, když dvakrát remizovalo (Portugalsko, Maroko) a nejtěsnějším výsledkem porazilo Írán. V osmifinále ale tvrdě narazilo a po penaltách podlehlo domácímu týmu. 

Predikce na umístění

Španělé postoupí ze skupiny E z druhého místa za Německem. V osmifinále nicméně narazí na Belgii a ze šampionátu se tak opět rozloučí poměrně brzy. 

Finální nominace všech 32 účastníků mistrovství světa v Kataru