Juventus doma nepustil Inter Milán ke slovu, římské derby ovládlo Lazio

Neapol v 13. kole italské ligy vyhrála 2:1 v Bergamu a upevnila si vedení v tabulce. Serii A vedou o šest bodů před AC Milán, které po výhře 2:1 nad Speziou sesadilo Atalantu z druhého místa

Bergamo sice poslal do vedení Lookman, ale hosté ještě v prvním poločase skóre otočili. Ve 22. minutě srovnal šestým zásahem v posledních čtyřech zápasech Osimhen a druhou branku přidal v 35. minutě Elmans.

Neapol vyhrála jedenácté ligové utkání v sezoně a v Serii A jako jediná ještě neprohrála. Bergamo navíc po druhé domácí porážce za sebou přišlo o druhé místo a na vedoucí celek ztrácí osm bodů.

Na druhém místě Atalantu nahradilo AC Milán, o jehož výhře rozhodl v 89. minutě Giroud. Za svlečení dresu poté sice dostal červenou kartu, ale Spezia krátkou početní výhodu nevyužila.

O úvodní gól se postaral Hernandez, ze hosty po přestávce srovnal Daniel Maldini. Mladší syn bývalého kapitána Rossoneri Paola Mladiniho ve Spezii hostuje právě z AC Milán, mezi jehož legendy patří i jeho dědeček Cesare.

Na první výhru jako poslední v Serii A stále čeká Cremona. Lombardský celek remizoval 2:2 na hřišti Salernitany, když alespoň bod hostům zajistil Ciofani dorážkou z opakované penalty minutu před koncem.

Fotbalisté Fiorentiny vyhráli ve 13. kole italské ligy na hřišti Sampdorie Janov 2:0 a jsou jedenáctí. Antonín Barák nastoupil v 83. minutě utkání. Monza po třech prohrách zvítězila, doma si poradila s oslabenou Veronou 2:0. Boloňa doma otočila zápas s Turínem a vyhrála třetí zápas za sebou.

Fiorentina nastoupila proti devatenácté Sampdorii v základní sestavě bez Baráka, který ve čtvrtečním zápase Konferenční ligy zaznamenal branku a asistenci. Skóre otevřel ve 4. minutě Bonaventura přízemní střelou z kraje malého vápna. Ve druhém poločase stanlvil konečné skóre Milenkovič hlavičkou po rohu.

Osmou porážku za sebou v italské lize si připsali fotbalisté Verony, kteří podlehli na hřišti Monzy 0:2. Poslední tým ligové tabulky hrál již od 27. minutě v deseti, kdy byl vyloučen Magnani. Monza zužitkovala početní výhodu až ve druhé půli, kdy se trefil Carlos Augusto. V poslední minutě základní hrací doby ještě upravil skóre Colpani.

Boloňa otočila zápas s Turínem ve druhém poločase a zvítězila 2:1. Na gól Lukiče z pokutového kopu odpověděl nejdříve Orsolini a poté v 73. minutě rakouský obránce Posch. David Zima se v dresu vítězů na trávník nedostal.

Fotbalisté Juventusu Turín ovládli ve 13. kole Serie A velké itaské derby s Interem Milán, který doma porazili 2:0. Lazio Řím vyhrálo 1:0 městské derby s AS Řím. Fiorentina zvítězila na hřišti Sampdorie Janov 2:0, Antonín Barák nastoupil v 83. minutě utkání. Monza po třech prohrách uspěla, doma si poradila s oslabenou Veronou 2:0.

Inter měl v první půli menší herní převahu, do velké šance se dostal Dumfries, ve skluzu ale netrefil branku. Juventus za celý první poločas nezaznamenal střelu na branku, v duelech s Interem vůbec poprvé od roku 2004.

Ve druhém poločase však šli domácí do vedení hned po první střele mezi tyče. Kostič z levé strany přihrával na střed, kde Rabiot z první vystřelil na zadní tyč a Onana nestihl zasáhnout. V 63. minutě i druhý přesný pokus Juventusu skončil v síti, gól byl však videorozhodčím odvolán, protože Danilo se při akrobatické střele dotkl míče rukou.

Domácím se podařilo prosadit ještě jednou, Kostič opět přihrával a střela Fagioliho po teči bránícího hráče skončila v brance. Juventus se díky výhře v "Derby d'Italia" posunul na páté místo, Inter je sedmý.