Gündogan se o svou budoucnost obávat rozhodně nemusí. Ve hře jsou giganti ze Španělska i Německa

Dvaatřicetiletý německý záložník Ilkay Gündogan se rozhodně o svou budoucnost bát nemusí. Přestože mu v létě vyprší smlouva na Etihad Stadium a o prodloužení spolupráce se zatím nejedná, ve hře stojí dva velmi atraktivní zájemci, kteří jsou připraveni jednat nejpozději během zimního přestupového okna.

Gündogan se o svou budoucnost obávat rozhodně nemusí. Ve hře jsou giganti ze Španělska i Německa

Podle listu Mundo Deportivo je pravděpodobné, že se cesty Manchesteru City a Gündogana rozejdou. Zkušený kapitán sehrál v uplynulých sezónách klíčovou roli v boji o mistrovský titul v Premier League, ale jeho věk odrazuje zámožný ostrovní klub v nabídnutí víceletého kontraktu.

Tomuto kroku se však nebrání případní zájemci, kteří větří, že by jej mohli získat pro svůj záměr. Ti chtějí využít i váhání Guardioly, který by v sestavě rád zapracoval někoho služebně mladšího. Agent německého legionáře byl již kontaktován z vícero stran a na stole leží i varianta předsmluvní dohody, která hráče zavázala od nové sezóny změnit klubové barvy.

Podle španělského zdroje Mundo Deportivo má o hráče eminentní zájem sportovní ředitel Atlétika Madrid Andrea Berta. Účastník La Ligy by si hráče nejraději zajistil ještě před světovým šampionátem v Kataru. Ve hře je ale i Bayern Mnichov, v neposlední řadě se proslýchá také o zájmu Juventusu.