Byl by to trochu zázrak, kdybych do konce sezóny už žádnou další kartu nedostal, říká hradecký Vašulín

Jedním ze současných nepostradatelných článků Hradce Králové je vytáhlý forvard Daniel Vašulín, který nastoupil do všech dosavadních čtrnácti ligových soubojů v základní sestavě votroků. Se svým herním vytížením tedy musí být nadmíru spokojen...

Byl by to trochu zázrak, kdybych do konce sezóny už žádnou další kartu nedostal, říká hradecký Vašulín

"Jsem rád, že mi trenér věří, ačkoliv jsem třeba mohl dát víc gólů, což se ode mne asi i očekává. Nejdůležitější ale je, aby se dařilo týmu. Je pro nás opravdu zásadní, že jsme v tabulce nahoře, a že se můžeme srovnávat s těmi nejlepšími týmy," pronesl na webu fchk.cz jeden z někdejších přestupových cílů Mladé Boleslavi.

Současné čtvrté místo černobílé družiny je velmi lichotivé. Odpovídají tomu i výkony? "Čtvrtý flek je skvělý, to hodnocení může být kladné. Říká se, že druhá sezóna po postupu bývá těžší než první a my dosud předváděli dobré výkony a hlavně sbírali body. Pořád jsou ale před námi ještě dva zápasy do konce podzimu, takže to ještě může být lepší. Věřím, že pokud ještě nějaké body uděláme, tak můžeme být s první polovinou sezóny hodně spokojení. Podle mě zatím hrajeme nad očekávání," doplnila čtyřiadvacetiletá útočná věž.

Jak je spokojen se třemi brankami a dvěma gólovými asistencemi? Například jeho o rok mladší kolega Filip Kubala vstřelil o tři přesné zásahy víc. "Dobře vím, že jsem tam měl víc příležitostí, ty statistiky by mohly být ještě lepší. Důležité je ale to, že se nám daří jako týmu, že sbíráme body. Když k tomu přispěju nějakým gólem či asistencí, tak o to lépe. Ale věřím, že prostor pro zlepšení tu určitě je, máme před sebou další dva zápasy a já budu doufat, že nějaký ten bod ještě přidám," podotkla hradecká patnáctka.

Pakliže už by si nerozšířil svou bilanci tří žlutých karet, mohl by absolvovat kompletní podzimní část. "Minulý rok jsem dostal v posledním podzimním kole čtvrtou žlutou kartu v utkání se Spartou a pak jsem na jaře nemohl hrát v Plzni. V zápase však člověk tyhle věci neovlivní, protože dnes může dostat kartu v podstatě za jakýkoliv faul. Já už ty tři žluté nějakou chvíli mám, takže už se nějaké to utkání držím, ale i tak to může přijít prakticky kdykoliv. Že bych nad tím před zápasem nějak přemýšlel, to vůbec v hlavě nemám. Snažím se hrát tak, jak jsem zvyklý. Jednou to přijít musí, uvidíme. Byl by to trochu zázrak, kdybych do konce sezóny už žádnou další kartu nedostal. Určitě si ale nevybírám zápas, u kterého by mi nevadilo, že bych stál, myslím si, že to nijak ovlivnit nejde," zakončil těsně před výjezdem do Liberce Vašulín.