Hráč kola: Janošek si zahrál na Beckhama, motory nakopnul i Jirka. Ševčík připomíná Rosického

Pomyslnou trofej pro nejlepšího hráče uplynulého ligového víkendu tentokrát nemohl získat nikdo jiný než pardubický středopolař Dominik Janošek. Ten dvěma nádhernými góly sestřelil v derby Hradec Králové, hodně vidět byl ale i Erik Jirka z Plzně. Kdo v naší pravidelné rubrice skončil v těsném závěsu za nimi?

4, Peter Olayinka (SK Slavia Praha)

Už několikrát byl tento nigerijský záložník jednou nohou ze Slavie venku. Vždycky ale zůstal a pořád platí za jednoho z klíčových mužů v sešívaném kádru. Gól umí nachystat i vstřelit, v Ďolíčku proti domácím Bohemians prokázal obojí.

Už v úvodních deseti minutách mohl skórovat hned dvakrát, při své první velké šanci ale nechal vyniknout brankáře Huga Jana Bačkovského. Pak však chladnokrevně zužitkoval nabídku od Davida Juráska a ve druhé půli dal po souhře spoluhráčů na výhru 4:1 štempl.

“Když jsme dostali gól, tak jsme trochu zpanikařili, ale otočili jsme to. Myslím, že moje trefa nám k obratu pomohla. Po ní všichni pochopili, co musíme udělat, že je třeba ještě více pracovat. Nakonec jsme to zvládli a získali tři body,“ prohlásil v rozhovoru pro klubové stránky Olayinka, pro něhož to byl jubilejní stý ligový duel v dresu Slavie.