Hráč kola: Janošek si zahrál na Beckhama, motory nakopnul i Jirka. Ševčík připomíná Rosického

Pomyslnou trofej pro nejlepšího hráče uplynulého ligového víkendu tentokrát nemohl získat nikdo jiný než pardubický středopolař Dominik Janošek. Ten dvěma nádhernými góly sestřelil v derby Hradec Králové, hodně vidět byl ale i Erik Jirka z Plzně. Kdo v naší pravidelné rubrice skončil v těsném závěsu za nimi? 


3, Michal Ševčík (FC Zbrojovka Brno)

Měl skvělý start, pak na chvíli vypadl z rytmu. A s ním i jeho Brno. Když nehraje dobře Ševčík, souží se celá Zbrojovka, tahle rovnice platí přímo úměrně. Ale naštěstí to platí i naopak.

Jak moc je dravý středopolař pro svůj soubor nepostradatelný, bylo názorně vidět i v nedělním zápase s Libercem. Tým Slovanu porazili hráče Brna po dlouhých pěti letech a stálo to za to. Výhru 3:0 dirigoval zejména Ševčík, jenž spolu s nevysokým Nigerijcem Musou Allim činil hostům obrovské potíže. Po zaváhání Severočechů se zapsal mezi střelce, navíc po jeho skvostné nahrávce alá Tomáš Rosický skóroval Jakub Řezníček.

“Jsme moc rádi, že se Ševa vrátil na gólovou vlnu a že Řezňa vstřelil branku i doma. Mají skvělý servis od ostatních. Je to vyvážené. Oni mají víc prostoru směrem nahoru, jiní zase musí makat hodně dozadu,“ konstatoval trenér Richard Dostálek.

Foto: FC Zbrojovka Brno