Hráč kola: Janošek si zahrál na Beckhama, motory nakopnul i Jirka. Ševčík připomíná Rosického

Pomyslnou trofej pro nejlepšího hráče uplynulého ligového víkendu tentokrát nemohl získat nikdo jiný než pardubický středopolař Dominik Janošek. Ten dvěma nádhernými góly sestřelil v derby Hradec Králové, hodně vidět byl ale i Erik Jirka z Plzně. Kdo v naší pravidelné rubrice skončil v těsném závěsu za nimi? 


2, Erik Jirka (FC Viktoria Plzeň)

Do Plzně dorazil ve stejný den jako Václav Jemelka, startovací pozici měl však každý někde jinde. Zatímco stoper Sigmy přišel coby posila do základu, forma a schopnosti Jirky byly trochu s otazníkem. Ale zaručil se za něj asistent Marek Bakoš a hbitý záložník se tak coby volný hráč stěhoval ze španělského Ovieda na západ Čech.

Do hry se zprvu dostával jen zvolna, po nepovedeném zápase na Interu Milán ale dostal šanci i o víkendu ve Zlíně a konečně to rozbalil. Stal se nejlepším hráčem zápasu, v holportu s útočníkem Tomášem Chorým byl tento rychlonohý Slovák prakticky nezastavitelný. Ve spolupráci s ním zařídil všechny tři góly svého týmu. Dva sám vstřelil, jeden připravil.

Především ale ukázal, že když nakopne motory, z renaultu se stává porsche. Teď je na trenéru Michalu Bílkovi, aby jeho diesel udržoval v chodu dál. “Erik ukázal, že kvalitu má, v ofenzivní činnosti je vážně velmi dobrý. Ještě ale musí zapracovat na defenzivě. Není s námi tak dlouho, aby bylo všechno ideální,“ poznamenal ostřílený kouč po hladkém triumfu 3:0.

Foto: FC Viktoria Plzeň