Musí tam být přínos všech hráčů. Jinak by mužstvo nefungovalo, pochvaluje formu svých svěřenců Dostálek

Zbrojovka Brno ve 14. kole Fortuna ligy přivítala na svém stadionu severočeský Slovan Liberec. Zápas nabídl skvělý týmový výkon domácích, který jim zaslouženě přinesl tři body do tabulky.

Musí tam být přínos všech hráčů. Jinak by mužstvo nefungovalo, pochvaluje formu svých svěřenců Dostálek

První poločas nabídl pěkné šance obou táborů, ale gólmani Texl s Vliegenem míč za svá záda nepustili.  První gólový moment přišel až po změně stran. Domácí Zbrojovka měla v 51. minutě k dispozici rohový kop, který využil Šural a nadvakrát překonal libereckého golmana. Pro brněnského stopera to byla první trefa sezóny. „Procpal jsem to tam, kopal jsem a kopal, až to tam padlo. Čekal jsem na to dlouho a jsem rád, že jsem i já z obrany přispěl gólem k výhře,“ uvedl Šural v pozápasovém rozhovoru.

 „Je dobře, že se prosadil i někdo jiný než Ševa s Řezňou. Při standardkách jsme se doposud trápili, neuměli jsme se prosadit. Musí tam být i přínos jiných hráčů, kteří nabíhají, jinak by mužstvo nefungovalo. Kuba byl v pravý moment na správném místě, míč se několikrát odrazil, vyšlo to na něho. Dobrá práce,“ pochvaloval si na pozápasové tiskové konferenci kouč Dostálek.

Hned o osm minut později se brňané prosadili znovu. Tentokrát byl autorem gólů Ševčík, pro kterého to byla už šestá trefa tohoto ročníku.
Celkové vedení v 72. minutě pojistil lídr tabulky střelců Řezníček, který zažívá fantastickou sezonu. „Kdo z vás si tohle dovedl představit? Takhle jsme neuvažovali. Víme, že Kuba góly dávat umí, minulou sezónu byl jedním z nejdůležitějších článků postupu. Přáli jsme si, aby na to navázal, což se stalo. Díky práci, kterou dělá, a přístupu, který teď má. Oboustranná spokojenost,“ okomentoval formu svého svěřence brněnský trenér.  

Domácí výhra 3:0  Zbrojovku v tabulce posunula na 5. místo a na svém kontě mají 20 bodů. „Přáním bylo mít tuhle sumu do podzimu. Kdybychom po posledním podzimním kole měli dvacet bodů, asi by vládla spokojenost. Hráčům jsem dnes poděkoval a řekl, že není konec, že bychom byli rádi, kdyby ještě něco přidali. Uděláme pro to maximum,“ prohlásil domácí kouč na závěr tiskové konference.