Slávistické béčko porazilo Karvinou, rezerva Sparty uspěla na Julisce až gólem v nastavení

Čtrnácté kolo FNL odstartovalo v pátek remízou Olomouce B a Vyškova. V sobotu zvítězila Líšeň vysoko na hřišti Třince, vysokou výhru si doma připsala také Příbram nad Jihlavou. V nedělním dopoledni zvítězila Slavia B nad Karvinou 4:2.

SK Sigma Olomouc B – MFK Vyškov 2:2 (1:2)
Branky: 9. J. Matoušek, 48. Uriča – 7. Kanakimana, 20. Vintr (pen.)
Olomouc B: Stoppen – Slavíček, Bednár, David, Vepřek (C) – Grygar, Spáčil (63. Vaněček) – J. Matoušek (74. Galus), Langer (86. Fabiánek), Šíp (46. Uriča) – Zlatohlávek (74. Hadaš)
Vyškov: Kinský – Ilko, Dweh, Štěpánek (C), Němeček – Lahodný, Cabadaj (63. Jambor) – Kanakimana (86. Dao), Alégué Elandi, Lacík (46. Fofana, 73. Klesa) – Vintr (87. Srubek)

Fotbalisté Vyškova remizovali ve 14. kole Fortuna národní ligy na hřišti rezervního týmu Sigmy Olomouc 2:2, čímž promarnili příležitost stát se alespoň dočasně vedoucím celkem soutěže. Hosté po střelecky bohatém prvním dějství odcházeli do kabin s náskokem jedné branky, který jim z penalty zařídil Ondřej Vintr. Olomoučtí však ve druhém poločase dokázali opět vyrovnat zásluhou Filipa Uriči.

Vyškov musel k dalšímu utkání druhé nejvyšší české soutěže cestovat jen necelých 50 kilometrů. V nedaleké Olomouci chtěl potvrdit velmi slušnou formu, díky níž prohrál jen jeden zápas z posledních devíti. Během této série dokázal kromě ligových úspěchů vyřadit Jablonec ve třetím kole MOL Cupu. Jediná porážka přišla pro moravský celek od rezervy Slavie. Paradoxně právě proti ní si své jediné vítězství od konce srpna připsal B-tým Sigmy.

Ve čtvrté minutě měl velmi blízko ke gólu Jakub Matoušek, který si parádně obhodil brankáře, jenže byl výtečně ubráněn Samsonem Dwehem. Zanedlouho se do protiútoku dostal tým z Jihomoravského kraje. Po parádní průnikovce se míč ocitl na kopačkách Bienvenue Kanakimany, jenž svou šanci náležitě využil a posunul se na sdílené první místo tabulky střelců. Dlouho se ale fandové hostí neradovali. Ve vápně se míč dostal k Matouškovi, který tentokrát nezpanikařil a vyrovnal. Ještě před 20. minutou odpískal hlavní rozhodčí velmi kontroverzní penaltu proti rezervě Sigmy. K té se postavil Vintr a s přehledem poslal míč do sítě.

Druhý poločas začal taktéž rychlou brankou. Parádní oblouček za obranu si našel čerstvě střídající Uriča a proti Antonínovi Kinskému uspěl na výbornou. Matoušek mohl ještě během úvodní hodiny herního času poslat Sigmu do vedení, ale kromě Kinského přeloboval i samotnou branku. Velmi aktivní Uriča se následně šikovnou kličkou vyhnul dvěma protihráčům, jenže po jeho nahrávce skončil balon pár centimetrů vedle. Poslední desetiminutovku otevřel Vyškov rohovým kopem a hned z toho bylo nebezpečí pro domácí. Po několika hlavičkách ale tu poslední zneškodnil jeden z obránců na brankové čáře.

Souboj dvou nedalekých soupeřů tak skončil remízou. Rezerva Sigmy v příštím kole, které bude předposlední před dlouhou pauzou, pojede 6. listopadu do Tábora. Venku se představí také Vyškov, jenž o dva dny dříve vyzve Jihlavu.

Třinec - Líšeň 0:4 (0:3)

Branky: 15. A. Čermák (pen.), 23. Černín, 38. Ulbrich, 83. Zikl
FK Třinec: Hasalík – Szewieczek (84. Buryan), Foltyn (C), Brak, Hýbl – Machuča, Holík – Omasta (63. Tandara), Kateřiňák, Gembický (69. Obadal) – Samiec
SK Líšeň 2019: Vajner – Pašek (C), Černín (86. M. Jeřábek), Laczkó, Lutonský – A. Čermák – Ulbrich (72. Reteno Elekana), Matocha, Machalík (69. Weber), Sokol (86. Bednář) – Vandas (72. Zikl)

V úvodním zápase sobotního programu 14. kola Fortuna národní ligy Líšeň zvítězila v Třinci jasně 4:0. Směr utkání určil svým faulem ve 13. minutě Martin Foltýn, jenž si zatažením za rameno protihráče vysloužil červenou kartu. Za hosty se následně prosadili čtyři rozdílní střelci včetně Tomáše Ulbricha, který se trefil podruhé v řadě. Marvani se tak vzdálili Příbrami na čele tabulky na rozdíl tří bodů, Středočeši však mají odpolední zápas k dobru.

Líšeň v minulých týdnech nepředváděla skvostné výkony jako na začátku sezony a z posledních pěti duelů získala pouze čtyři body, ale i tak se nadále držela na druhém místě tabulky. Třinec se naopak před zápasem nacházel v blízkosti sestupového pásma. Brněnský tým ještě k tomu inkasoval nejméně gólů v dosavadním průběhu Fortuna národní ligy, takže o favoritovi utkání nemohlo být pochyb.

Do první šance se hned v úvodu dostali hosté a to i přesto, že to byli domácí, kteří drželi více míč na svých kopačkách. Marek Matocha ale střelou z velké blízkosti na Lukáše Hasalíka nevyzrál. V deváté minutě se pak musel blýsknout i brankář Líšně, který vytáhl tvrdý pokus Lukáše Holíka. O pár minut později ovšem přišla pro Slezany první těžká rána. Foltýn nezachytil náběh Adriána Čermáka a v pokutovém území jej fauloval, za což si navíc vysloužil červenou kartu. K následné penaltě se postavil sám faulovaný hráč a s přehledem ji k pravé týči proměnil. Lovit míč ze sítě museli hráči Třince i ve 23. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil Jakub Černín, jenž si naběhl na přední tyč a namířil míč do pravé šibenice. Ještě do konce prvního dějství stihl zvýšit stav na 3:0 Ulbrich, který z oblasti penaltového puntíku nedal domácímu brankáři šanci.

Druhé dějství začalo v mnohem poklidnějším tempu a Marvani si s přehledem hlídali vysoký náskok. Navýšit vedení mohl velmi dobře hrající Ulbrich, ve velké příležitosti před bránou soupeře ale nezakončil ideálně a minul levou tyč. Nakonec se však Líšeň ještě jednoho gólu dočkala, v 83. minutě upravoval na konečných 4:0 Martin Zikl, který po náběhu za obranu placírkou usměrnil míč za záda Hasalíka.

Líšeň tedy nepřipustila překvapení a z Třince si odvezla všechny body. Slezané se pokusí o reparát 4. listopadu v Opavě a Marvani o den později přivítají doma Slavii Praha B.

Prostějov - Opava 2:2 (1:0)
Branky: 42. Bartolomeu, 61. Elbel – 53. Kopečný, 67. Šigut
1. SK Prostějov: M. Bárta – Ali-Abubakar (57. Pinc), Kušej, Bialek, Bartolomeu (76. M. Zapletal), Elbel, Kulig, Koudelka, Schaffartzik (C), Šumbera (90+1. Ščedryj), Stříž
SFC Opava: Lasák – Bílek, Gorčica (64. Haitl), Janoščín (C), Kopečný, Kramář, Macháček, Šigut, Ščudla (88. Dostál), Yunis (39. Rataj), Kadlec.

Fotbalisté Prostějova ve 14. kole Fortuna národní ligy po dvou výhrách narazili a na svém hřišti si s Opavou připsali jen bod za remízu 2:2. V duelu, který svou kvalitou splňoval prvoligová měřítka, se domácí dvakrát dostali do vedení. V tom druhém případě to bylo po výstavní ráně Jana Koudelky, na kterou ale dokázal reagovat Samuel Šigut, čímž rozhodl o konečné dělbě bodů. I po závěrečném hvizdu tak platilo, že Hanáci svého slezského soupeře ještě nikdy nezdolali.

Hráči Prostějova byli plní sebevědomí poté, co ovládli poslední dva ligové zápasy, v minulém kole dokonce na hřišti dosavadního lídra soutěže z Líšně. Využít toho chtěli i proti Opavě, která se naopak dost trápila. Slezané v posledních třech utkáních padli, nutno však dodat, že to bylo proti soupeřům z prvních příček tabulky. Pikantní zápas čekal domácího záložníka Jana Schaffartzika, jenž v minulosti strávil bezmála 10 let v dresu právě slezského celku.

Zápas hraný ve vysokém tempu otevřela ve 23. minutě šance domácích. Do skákajícího míče se za vápnem opřel Šimon Šumbera, jeho ránu ale pohotový Kryštof Lasák vyrazil na roh. Také druhou zajímavou situaci o pět minut později měl na svědomí bývalý hráč Brna či Líšně. Na hranici šestnáctky dokázal obrat bránícího hráče o balon a následně si to namířil z úhlu na branku, z nadějné pozice však přestřelil. Na sebe to tak ke konci poločasu musel vzít jiný bývalý zbrojovák. Robert Bartolomeu si v malém vápně počkal na zpětnou přihrávku jednoho ze svých spoluhráčů a zakončením do odkryté branky otevřel skóre.

Slezané však nehodlali skládat zbraně, což potvrdili sedm minut po návratu na trávník. Po rohovém kopu následoval závar, ve kterém se nejlépe zorientoval Miloš Kopečný a pohotovou střelou srovnal. Hostům ale radost příliš dlouho nevydržela. Po hodině hry totiž z velké dálky napřáhl Koudelka a dalekonosnou střelou vrátil svému týmu vedení. Opava ale neřekla v tomto zápase, který na druhou ligu splňoval opravdu přísná měřítka, poslední slovo. Přesný centr z pravé strany proměnil v přesnou hlavičku 19letý Šigut a opět se začínalo od začátku, leč rozhodující zásah ani na jedné straně již nepřišel.

Utkání tak vítěze nepřineslo a oba celky mají nadále shodný počet bodů. Prostějov se bude snažit natáhnout svou sérii bez ligové porážky v příštím kole 5. listopadu, kdy doma přivítá pražskou Duklu. Opava se pokusí konečně zvítězit o den dříve v domácím duelu s Třincem.

Příbram - Jihlava 3:0 (0:0)
Branky: 62. (z pen.) a 85. Wágner, 68. Osmančík
FK Viagem Příbram: Melichar – Čejka (46. Anih), Fišl, Sakala, Dudl – Musil (76. Švestka), Osmančík (78. Vokřínek), M. Čermák, J. Jeřábek, Zeronik (76. V. Novotný) – Wágner (C) (90. Hájek)
FC Vysočina Jihlava: Jágrik – Vedral, Gabriel, Peřina (83. L. Fila), Tureček, T. Svoboda, Zoubele (74. Křehlík), Piško, Araujo-Wilson, Lacko (C), Shudeiwa (65. Ogiomade)

Příbram porazila ve 14. kole Fortuna národní ligy na vlastní půdě Jihlavu 3:0, a prodloužila tak skvostnou sérii na 12 ligových zápasů bez porážky. Bitva dvou ex-prvoligových týmů se rozhodla ve druhém dějství, kdy domácí vstřelili všechny tři branky. Hned o dvě z nich, včetně té vítězné, se postaral Tomáš Wágner. Středočeši tak získali plný počet bodů a dostali se v tabulce zpět na první místo před Líšeň, od které je dělí lepší skóre.

Příbram se po vítězství nad Opavou v minulém kole vyhoupla do čela soutěže a zároveň natáhla svou sérii bez ligové porážky již na 11 zápasů. Na Jihlavu si proto jistě věřila, musela se mít ale na pozoru, jelikož na Vysočinu v posledních čtyřech vzájemných utkání vyzrát nedokázala.

V úvodních 20 minutách ani jeden tým neukázal nějaký extrémně přitažlivý fotbal. Hra se pomalu přelévala ze strany na stranu a největší vzrušení na stadionu Na Litavce, kam si našlo cestu jen pár desítek fanoušků, tak představovaly pouze žluté karty. V útoku byla aktivnější Jihlava, avšak akce i střely byly z její strany pouze propagační. V podobném duchu se nesl i zbytek první půle a při závěrečném hvizdu ukazovaly statistiky celkově všehovšudy dvě střely na bránu.

Do druhého poločasu naběhli domácí v úplně jiném rozpoložení než v tom prvním. Nejen, že vládli v držení míče, ale rovněž hned zkraje dějství vypustili několik dalších střel. Jako blesk z čistého nebe ale přišla 62. minuta, kdy byl po faulu na Jakuba Zeronika nařízen pokutový kop pro zelené mužstvo. K tomu si stoupl Wágner a bez váhání poslal domácí do vedení. Hosté se pak úplně sesypali a vzápětí inkasovali podruhé z kopaček Pavla Osmančíka, který se svým náběhem dostal do střelecké pozice. Tu pak z velkého úhlu proměnil v gól. Poslední hřebík do rakve Jihlavy zatloukl pět minut před koncem Wágner svou druhou brankou v utkání. Tím tak upravil stav zápasu na konečných 3:0.

Příbram tak poprvé od března 2016 Jihlavu porazila. V příštím kole 6. listopadu zavítá do Prahy, kde se utká s rezervou Sparty. Jihlavu čeká o dva dny dříve domácí duel s Vyškovem.

SK Slavia Praha B – MFK Karviná 4:2 (2:1)
Branky:  7. Beran, 41. Beran (pen.), 64. Planka, 77. M. Jurásek – 25. Málek (pen.), 66. Budínský
Slavia B: Dvořák – Beran (90+3. Zachoval), Trédl, Hunal, M. Jurásek, Labík, Nikl (C), Planka, Santos, Šubert (70. Šmiga), A. Pudil (82. Kopáček).
Karviná: Neuman – Durosinmi, Bartl, Budínský, Cienciala, Málek, Memić, Mikuš, Soukeník (68. Papadopulos), Šindelář (C), Žák (68. D. Krčík).

Sešívaná rezerva v zápase 14. kola Fortuna národní ligy, který nabídl hned tři pokutové kopy, překvapivě porazila exligovou Karvinou 4:2. V dresu domácích se dvěma brankami blýskl Štěpán Beran, mladší bratr známějšího Michala. Poslední zásah vítězného týmu obstaral odchovanec Slezanů Matěj Jurásek. Sešívaní, v defenzivě posílení o dalšího bývalého hráče Karviné Eduarda Santose, tak přerušili sérii tří porážek a počtvrté v sezoně zvítězili.

Karviná si v předchozím kole vynahradila zaváhání z Prostějova, když doma rozdrtila Duklu 5:0. Další skalp pražského soupeře si chtěla připsat proti rezervě Slavie, jež se po třech po sobě jdoucích prohrách propadla na poslední místo. V cestě ze dna jí mohl pomoct Eduardo Santos. Ten sice v této sezoně patřil k největším zklamáním A-týmu, loni byl ale jedním z nejlepších obránců, kteří běhali po českých trávnících. V sestavě sešívaných byl jediným hráčem narozeným před rokem 2002.

A byli to právě mladíci v červeno-bílých dresech, kteří udeřili jako první. Albert Labík poslal z levé strany hřiště míč do vápna, přetažený centr na zadní tyči vrátil před bránu Adam Pudil a pro Berana již nebyl problém skórovat. Domácí se následně nechali zkušenějšími Slezany zatlačit a vyrovnání bylo otázkou času. Ve 21. minutě ještě lehce dezorientovaný Lukáš Budínský pálil z dobré pozice mimo, o chvíli později ale ve vápně fauloval Labík a možnosti pokutového kopu využil Jaroslav Málek. Dřívější kanonýr Líšně se trefil ve druhém zápase v řadě. Jenže penalta se ještě do přestávky kopala i na druhé straně a střelou k pravé tyči oslavil druhý gól v utkání Beran.

Po změně stran rozhodčí odpískal již třetí pokutový kop a k dispozici ho dostali domácí. Beran tentokrát přenechal místo Martinu Šubertovi, toho však vychytal Vladimír Neuman. Na další góly se ovšem nečekalo dlouho, chvíli po hodině hry se poprvé v dresu B-týmu trefil teprve 17letý David Planka. Dvoubrankové vedení udržela rezerva Slavie jen dvě minuty, jelikož krásným volejem z hranice vápna snížil Budínský. Přestřelka pokračovala v 78. minutě, kdy Neumanovi udělal kličku odchovanec Karviné Jurásek a vrátil svému mužstvu pohodlnější náskok. Ten se tentokrát domácím povedlo udržet až do závěrečného hvizdu.

Slávističtí mladíci se tak dokázali vzpamatovat ze série nezdarů a nečekaně zvítězili. Další výzva je čeká v příštím kole 5. listopadu, kdy zavítají na hřiště Líšně. Karviná o den dříve doma pohostí Varnsdorf.

FK Dukla Praha – AC Sparta Praha B 1:2 (1:0)
Branky: 19. Kim (pen.) – 77. Panák, 90+3. L. Juliš
Dukla: Čtvrtečka – Hrubeš, Holiš, Peterka (C), Ullman – Buchvaldek (82. Matějka), Barac, Havelka (87. Kozel), Adediran (87. Huf), Kim (82. Moulis) – Uhlíř (76. Šebrle)
Sparta B: Nalezinek – Suchomel, Kukučka, Panák, D. Horák – Vácha (C) (69. Schánělec), Gedeon (46. Večerka), Kaštánek, Šilhart (69. O. Novotný) – Goljan (58. Ambler), L. Juliš.

Rezerva pražské Sparty si ve 14. kole Fortuna národní ligy připsala venkovní výhru, když porazila Duklu 2:1. Na domácí lavičce se po více než třech týdnech znovu objevil Petr Rada a dlouho mohl být spokojený, jeho svěřenci totiž až do 77. minuty vedli. Pak ale v rudém dresu vyrovnal Filip Panák a v nastaveném čase dokonala obrat další posila z prvního týmu Lukáš Juliš. Svéráznému trenérovi tak při návratu zbyly pouze oči pro pláč.

Pokud se dalo o někom ve druhé nejvyšší české soutěží říct, že momentálně nemá ideální formu, pak to byla rozhodně rezerva Sparty, která se po 13 kolech nacházela jen tři body nad sestupovým pásmem. Z posledních tří duelů si odnesla pouze bod a nevstřelila jedinou branku. Na druhé straně se musela Dukla vzpamatovat z debaklu proti Karviné, který utrpěla minulý víkend. Z lavičky už ji alespoň mohl dirigovat Rada, jenž si odpykal svůj třízápasový trest.

Úvod utkání byl velmi vyrovnaný. Po čtvrthodině hry ovšem přišel první zvrat, když v pokutovém území fauloval hostující Ondřej Kukučka. K penaltě se postavil Seung-Bin Kim, jenž poslal míč s přehledem do levé šibenice, a domácí se tak ujali vedení. Dukla mohla náskok navýšit ve 23. minutě, proti byl však Filip Nalezinek, který vytáhl velmi dobrý zákrok. Žádné další velké příležitosti diváci v prvním dějství neviděli a do šaten šli spokojenější hráči ve žlutých dresech.

Do druhé poločasu vstoupili aktivněji domácí, kteří drželi míč častěji na svých kopačkách. Postupem času však duel nabízel spíše boj o střed hřiště než střeleckou podívanou. V poslední patnáctiminutovce si začala rezerva Sparty vytvářet tlak, a Dukla se čím dál více stahovala do hlubokého bloku. Vytouženého srovnávacího gólu se nakonec hosté dočkali v 77. minutě, když pevnou obranu domácích překonal po rohovém kopu Panák, jenž hlavičkou poslal míč k pravé tyči. To však nebylo od sparťanů vše, jelikož v poslední minutě nastaveného času nádhernou obalovačkou na zadní tyč rozhodl o vítězství Juliš.

Sparta tak prolomila třízápasové bodové sucho a zaznamenala důležitou výhru. Další duel odehraje 6. listopadu na domácí půdě proti Příbrami. Dukla svede o den dříve bitvu s Prostějovem.

FC Sellier & Bellot Vlašim – FC SILON Táborsko 2:2 (2:2)
Branky: 36. Solomon, 40. Suchan (pen.) – 22. J. Mach, 26. Babacar
Vlašim: Vágner – Kulhánek, Halinský, Heppner, Lehoczki – Rigo, Suchan (C), Solomon (86. Janda), Zinhasović (66. Langhamer), Smejkal (61. Horský) – A. Svoboda (86. Toula)
Táborsko: Zadražil – Kone, Mezera, Alexandr – Plachý, Kopřiva, Babacar, Tusjak (C), J. Mach (90. Navrátil) – Ledecký (78. Provazník), Varačka

Varnsdorf ve 14. kole Fortuna národní ligy teprve podruhé v sezoně na svém stadionu ztratil body, když s Chrudimí remizoval 2:2. Přestože se o klubu ze Šluknovského výběžku nemluvilo v poslední době příliš pozitivně kvůli aféře Bojana Djordjiče, připravili si hráči pro fanoušky velmi kvalitní představení. Ve druhé půli se prosadili dohromady tři střídající hráči, přičemž ten vyrovnávací v 80. minutě obstaral domácí Denny Samko.

Varnsdorf řešil před utkáním s Chrudimi mnohem závažnější věci, než byl fotbal. Jeho ofenzivní opora Djordjič totiž údajně vyhrožoval na úterním tréninku s pomocí nože trenérovi brankářů a byl zadržen policií. Tým ze Šluknovského výběžku se však musel i přes tento hrozný fakt soustředit na velmi těžký duel, Východočeši totiž na druhé straně vyhráli čtyři z posledních pěti klání a ve svém mužstvu měli hned dva pětigólové střelce – Jana Závišku a Filipa Firbachera.

Varnsdorf však nedával znát, že by se mohl nacházet v nevhodném rozpoložení. Od první minuty totiž Chrudim přehrával a Jiří Floder měl v brance Východočechů co dělat. Ve čtvrté minutě jej zachránilo břevno po hlavičce Adama Ondráčka z malého vápna, o osm minut později pak musel zasáhnout proti šajtli Patrika Schöna. Přestože tlak Severočechů posléze opadl, do kabin šli s jednobrankovým vedením. Ondráček povedeným centrem ve vápně našel Kristiana Zbrožka, který ve 42. minutě přesnou hlavičkou na zadní tyč rozjásal tribuny stadionu v Kotlině.

Hosté pořádně zahrozili až na začátku druhé půle. Zakončení Václava Míky po rohovém kopu však skončilo jenom na spojnici. Zlepšený výkon navíc Chrudimi vynesl po hodině hry srovnání. S centrovaným míčem si nedokázala obrana Varnsdorfu poradit, míč tak propadl až k Petru Julišovi, který tvrdou střelou propálil Martina Vaňáka. Nejseverněji položený tým druhé ligy navíc inkasoval v 77. minutě podruhé. Obrana domácích si opět neuhlídala standardní situaci, po které se na malém vápně nejlépe zorientoval David Látal. Radost hostí však dlouho netrvala. Trenér domácích sáhl ihned ke dvojímu střídání, přičemž nasazení Samka se ukázalo jako klíčové. Jeho tvrdá střela z velké dálky 10 minut před koncem zapadla do branky a 22letý záložník tím zajistil Varnsdorfu alespoň bod.

Chrudim tak natáhla sérii zápasů bez porážky na šest utkání, na těžké severočeské půdě však byla blízko vítězství. Varnsdorf bude obhajovat svou třízápasovou neporazitelnost 4. listopadu na hřišti Karviné, Východočeši o den později vyzvou Vlašim.

FK Varnsdorf – MFK Chrudim 2:2 (1:0)
Branky: 42. Zbrožek, 80. Samko – 62. P. Juliš, 77. Látal
Varnsdorf: Vaňák – Richter, Kouřil, Kubista, Radosta – Bláha (C), Zbrožek (62. Michal) – Ludvíček (77. Samko), Ondráček (77. Rudnytskyy), Schön – Tanko (86. Vachoušek)
Chrudim: Floder – Kesner (C), Hašek, Míka, Koželuh – Kodýdek (72. Látal) – Záviška (46. P. Juliš), Skwarczek, Kejř, Vrána – Jedlička (72. Firbacher)

Táborsku nestačil ve 14. kole Fortuna národní ligy na hřišti Vlašimi ani raketový nástup a muselo se nakonec spokojit s remízou 2:2. Hosté si dokázali vypracovat dvoubrankový náskok už během úvodní půlhodiny, ještě do přestávky o něj však přišli. Vyrovnávací gól obstaral z penalty Jan Suchan, čímž se dostal do čela tabulky střelců druhé nejvyšší soutěže. Rytíři tak dále pracují na nápravě tristního úvodu sezony a připsali si bodový zisk již ve čtvrtém utkání v řadě.

Ačkoliv se forma obou týmů v nedávném období začala mírně zlepšovat, stále se nacházely ve spodní polovině tabulky. Domácí Vlašim byla stále v sestupovém pásmu, z předchozích pěti střetnutí ovšem padla pouze jednou. Na zlepšující se výsledky tak chtěla navázat i proti Táborsku, jenž uhrálo v posledním kole cenný bod s Varnsdorfem. Hosté se ale museli zaměřit především na zlepšení ofenzivy, která byla nejhorší v lize.

Navzdory aktivní hře domácích v úvodu šli ve 22. minutě zásluhou první druholigové trefy Jana Macha do vedení Jihočeši. Mladý záložník propálil brankáře přízemní střelou na zadní tyč. O čtyři minuty později kapituloval Matyáš Vágner podruhé. Tentokrát centr Babacara Sy smolně tečoval do vlastní sítě obránce Vlašimi. Ve 36. minutě snížil John Solomon, který dorazil míč do prázdné brány. V závěru dramatické první půle nařídil rozhodčí po faulu při rohovém kopu domácích penaltu a balon si na bílý puntík postavil Suchan. Kapitán Vlašimi pálil přesně k levé tyči a suverénně vyrovnal.

Krátce po změně stran mohl obrat Středočechů dokonat Nedžad Zinhasovič. Nebezpečnou střelu 22letého záložníka ovšem brankář Adam Zadražil vyrazil. Tlak Vlašimi nepřetavil v kýžený gól po hodině hry ani Tomáš Smejkal, jenž minul bránu jen o pár centimetrů. Pouze dvě minuty po příchodu na hřiště se krásným pokusem z přímého kopu prezentoval Daniel Langhamer. Teprve 19letý kmenový hráč Mladé Boleslavi ovšem trefil jen tyč. V samotném závěru podtrhl ofenzivní trápení domácích ve druhém poločase Antonín Svoboda, jehož zakončení po rohovém kopu z bezprostřední blízkosti se nevešlo mezi tři tyče.

Utkání tak nakonec divákům vítěze nenabídlo. Vlašim bude další duel čekat 5. listopadu, kdy se střetne s Chrudimí, Táborsko o den později změří síly s rezervou Sigmy.

Zdroj: Livesport.cz