Kováč už několikátý týden pracuje na tom, aby Pardubice nedostávaly hloupé góly

Premiérové východočeské derby letošní ligové sezony proběhne v boleslavské Lokotrans aréně už v sobotu od 15:00. Hosté z Pardubic budou vzhledem k posledním výkonům votroků jednoznačným outsiderem a bylo by překvapením, pokud by se jim podařilo bodovat.

Kováč už několikátý týden pracuje na tom, aby Pardubice nedostávaly hloupé góly

Během uplynulých třinácti kol vstřelil pardubický tým jen devět branek a šestatřicet jich dostal, díky čemuž má nejhorší ofenzivní i defenzivní čísla v celé soutěži a poslední příčka je v jeho případě zasloužená.

"Víme, že zápas proti Hradci Králové je důležitý pro celý region, je to derby. Na tento zápas se ale připravujeme jako na každý jiný. Rozhodně se zaměřujeme na to, abychom nedostávali hloupé góly. Pracujeme na tom už několikátý týden, zatím se nám to ale nedaří. Herně to není tak špatné, ale musíme se zlepšit v boxech, kde strádáme," nechal se slyšet před víkendovým soubojem Radoslav Kováč, jehož slova nabídl web fkpardubice.cz.

Sobotní hosty nijak nestraší ani běžící hradecká šňůra výher, která se může poslední řijnovou sobotu rozšířit již na pět zápasů. Naopak jsou hodně motivovaní konečně Hradec seknout, protože se jim to ještě na nejvyšší úrovni nikdy nepodařilo...

"V derby se vždycky říká, že nikdo není favorit. Tentokrát je ale mírnější favorit určitě Hradec Králové, který hraje velmi dobře. Pardubice ještě nedokázaly královéhradecký tým ve FORTUNA:LIZE porazit. Proto věřím a doufám, že se to tentokrát povede. Všechno je jednou poprvé, musíme ale zlepšit bránění," upozornil dvaačtyřicetiletý odborník, jehož mužstvo v dosavadním ligovém průběhu zvítězilo jen dvakrát.