Už jsem viděl hodně, takhle ostudnou Spartu ještě ale ne. Český trenér by už dávno letěl, konstatoval Vízek

I s MOL Cupem zvítězili čtyřikrát v řadě, souboj s rivalem jim však absolutně nevyšel. Fotbalisté Sparty propadli v derby na Slavii ve všech směrech, po zásluze padli 0:4. Jek jejich blamáž zhodnotil uznávaný glosátor a kritik Ladislav Vízek? 

Už jsem viděl hodně, takhle ostudnou Spartu ještě ale ne. Český trenér by už dávno letěl, konstatoval Vízek

“Už jsem viděl hodně, takhle ostudnou Spartu ještě ale ne. Přitom každý čekal, že to bude hodně vyrovnané, že vyhrát bude moci kdokoliv. Nakonec to ale byla kočka a myš. V první půli Sparta na hřišti nebyla, v té druhé se na fotbal nešlo vůbec koukat. Podle mě se už slávisté po přestávce šetřili. Nebo šetřili svého soupeře, pro něhož by to jinak bylo ještě horší,“ podotkl Vízek, který byl ze hry Letenských hodně rozčarovaný.

“Ať se na mě nikdo nezlobí, ale tohle už jde za Priskem. Mám ho rád, je to po všech stránkách sympaťák, na derby však Spartu vůbec nepřipravil. Rozdíl v nasazení obou týmů byl do očí bijící. Když něco odflákne dělník, vzniklou škodu musí zaplatit. Já myslím, že by na Letné měli udělat to samé a nedat klukům výplatu. Ať trpí stejně, jako při pohledu na ně trpěli v neděli fanoušci,“ pokračoval olympijský vítěz.

Že Spartu pohřbily hrubé individuální chyby, podle něj jako omluva neobstojí. “Opravdová minela byla jen ta před prvním gólem. Že brankář Kovář vyboxoval balón přímo do ohně, se stát bohužel může, na něj bych to tolik neházel. Spíš se ptám, proč Sparta selhala jako tým. Ono je to ale pořád stejné. Vyhraje se pár zápasů s lehkými soupeři a pak přijde facka, která mužstvo svlékne donaha. Opakuje se to rok co rok,“ prohlásil Vízek.

Na druhou stranu ale uznal, že Slavia hrála v neděli extrémně nepříjemný fotbal. “Sám dobře vím, že když vás soupeř neustále takhle dojíždí, je to pro vás něco šíleného. Zvlášť když vám podobný drajv chybí a vy nevíte, kde ho vzít. Já ale nechápu, že tímto stylem nehrála i Sparta. Prohrát derby může, ale určitě ne takovým způsobem. Vždyť propadla ve všech směrech,“ konstatoval někdejší skvělý útočník.

Bylo by to znatelně lepší, kdyby byl na hřišti lídr Sparty Ladislav Krejčí mladší? “Nemyslím si, dopadlo by to stejně. Jeho přítomnost by cítit ale byla, slávistům by jejich důraz oplácel stejnou mincí. On by se jimi převálcovat nenechal. Šel by do každého souboje a vůbec bych se nedivil, kdyby zápas nedohrál. On je přesně ten typ, co by dostal červenou kartu,“ pousmál se Vízek a pak se vrátil zpátky k Priskemu.

“Pořád říká, že je Sparta na dobré cestě, že si všechno sedá. Vlastně má pravdu, protože v derby jsme si ze Sparty sedli na prdel všichni,“ glosoval to s tím, že dánskému kouči dochází čas.

“Upřímně říkám, že český trenér by už dávno letěl. A obávám se, že Priske dopadne stejně, pokud teď nezvládne zápas se Slováckem a hlavně pak ten v Plzni. Ta je sice v laufu, podle mě by ale mohla Spartě vyhovovat více než Slavia. Musí to tak být. Pokud ne, Priske bude silně v ohrožení. Pokud totiž Sparta kráčí dopředu, vidět to to fakt není,“ uzavřel Vízek.

Průšvih jménem Sparta! Skončí Priske stejně jako Vrba? Rozhodne se v Plzni