Brzké zahraniční angažmá neznamená vždy úspěch. 4 čeští talenti, kteří si v mládí prošli cizinou a následně upadli do letargie

Hráčská kariéra není dlouhá, a je to i kolikrát o štěstí a náhodách, jakým směrem se vyvíjí. Někteří mají talentu od Boha na rozdávání, čehož si často v jejich brzkém věku všimnou skauti zvučných evropských celků. A tak se mnohdy rodí zajímavé přestupy, které však ne vždy dobře dopadnou. Některým se totiž v dobře rozjeté kariéře následně nedaří a potvrzují, že přílišný mladistvý talent neznamená vždy vydlážděnou cestu k úspěchu.

Brzké zahraniční angažmá neznamená vždy úspěch. 4 čeští talenti, kteří si v mládí prošli cizinou a následně upadli do letargie

Marek Štěch, 32 let, bez angažmá

Mikloškův vliv ve West Hamu United zapříčinil u talentovaného brankáře Marka Štěcha brzkému odchodu ze Sparty. Týmu z Premier League se holt říká ne špatně. Kor když budete o pozici jedničky bojovat s reprezentačním brankářem Anglie Robertem Greenem. 

Marek se ale v Londýně neuchytil, vždyť neodehrál ani jeden ligový zápas. Pobíhal spíše po hostováních v nižších soutěžích Anglie, až nakonec v roce 2012 přestoupil na trvalo do Yeovilu, se kterým postoupil z třetí ligy do druhé.

Návrat do Česka byl nevyhnutelný. O služby svého odchovance měla zájem Sparta. Během tří sezón se ale v Praze nestal jedničkou, odchytal jen devatenáct ligových duelů a odchod z domoviny byl na světě. Jenže o Štěcha nebyl zájem. Usadil se tedy znovu v Anglii, konkrétně opět nedaleko Londýna v Lutonu. 

Tomu pomohl hned v první sezóně do třetí ligy. Jenže ve vyšší soutěži byl opět dvojkou, až nakonec v druhé lize byl považován za zcela zbytečného. Nastal tak návrat do čtvrté ligy jako hráč Mansfieldu.

Ale ani zde nedošlo ke kariérnímu zvratu. Štěch, který nastoupil za českou reprezentaci v roce 2014, tak opustil i Mansfield a nyní je bez angažmá…

Foto: Mansfield Town FC