S tím, že mu nevyšlo zahraniční angažmá, se Tecl dávno smířil. Poslední nesplněný sen kariéry ale pořád živí...

Stanislav Tecl, držitel šesti domácích titulů, má v této sezoně nakročeno k životní sezoně. Minimálně tedy pokud jde o ofenzivní produktivitu. Před startem ročníku však nic nezměnil, dle vlastních slov už má věk, kdy na nic nového stejně nepřijde. Spíš je to o štěstí a způsobu hry Slavie, díky kterému se dostává do hodně šancí.

S tím, že mu nevyšlo zahraniční angažmá, se Tecl dávno smířil. Poslední nesplněný sen kariéry ale pořád živí...

Dvaatřicetiletý forvard z vršovické Fortuna arény se také pozvolna přibližuje vstupu do Klubu ligových kanonýrů. Aktuálně mu do něj chybí 24 přesných zásahů, což by pro něj nemusel být problém a to i přesto, že sám sebe za žádného kanonýra nepovažuje...

"Ono taky když člověk vstřelí tři góly za sezonu, tak se tomu moc nepřibližuje. Věk přitom stoupá a konec se blíží. Nesledoval jsem to a sledovat nebudu. Zvuk to ale má. Kdyby se mi to povedlo, tak by to bylo něco neskutečného," přiznal v interview pro stránky repre.fotbal.cz spoluhráč Schranze, Olayinky či Lingra, který má v Edenu smlouvu do června příštího roku.

Protože je spokojen tam, kde je, v hlavě už nenosí ani myšlenky na zahraniční angažmá, což je věc, o které možná přemýšlel v době, kdy byl součástí mládežnických reprezentační.

"V minulosti něco ve hře bylo a něco se rýsovalo, ale prostě to nevyšlo. Teď, když mě budou chtít ve Slavii, nemám důvod odcházet. Ještě bych rád přidal pár fotbalových momentů, jako byl třeba nedávno postup přes Raków. Doufám, že mě jich ještě pár čeká," přidal rodák z Jindřichova Hradce, jehož současná tržní cena se blíží 15 milionům korun.

Jeden velký kariérní cíl by se ale v jeho případě přeci jen našel. V reprezentaci, ve které debutoval před necelými devíti lety a od té doby zaznamenal deset mezinárodních startů, se mu totiž nikdy nepodařilo skórovat. A rád by to tedy změnil.

"Každý malý kluk má svůj vysněný klub a taky chce hrát za repre. Jsem vždycky rád, když se můžu v reprezentaci mihnout a užívám si každou chvíli. Se spoustou kluků z národního týmu jsem něco prožil a vždycky je moc rád vidím. Vstřelená branka je jeden ze zatím nesplněných snů. Dokud budu mít šanci, udělám všechno pro to, abych ten gól dal. Uvidíme, jestli se mi to splní," zakončil klient agenta Pavla Pasky.

V Edenu pořád nezapomněli. Budeme se snažit o to, aby Kuchta výsledkově pocítil, že se rozhodl špatně, tvrdí Köstl