Nejlepší hráč, brankář a trenér Serie A? Zapomeňte na Juve, Inter, Řím i Neapol. Všechny cesty vedou na San Siro...

V Serii A se vrátili k uplynulému soutěžnímu ročníku 2021/2022 a na galavečeru, který probíhal ve stejném termínu jako udělování Zlatého míče v Paříži, se dočkalo individuálních ocenění hned několik výrazných tváří tamního prostředí.

Nejlepší hráč, brankář a trenér Serie A? Zapomeňte na Juve, Inter, Řím i Neapol. Všechny cesty vedou na San Siro...

Nejlepším trenérem byl zvolen šestapadesátiletý strůjce mistrovského titulu AC Milán Stefano Pioli, což nebylo žádné velké překvapení.

Nejlepším gólmanem soutěže pak byl vyhlášen jeho sedmadvacetiletý svěřenec ze San Sira Mike Maignan, který operuje na Apeninském poloostrově od loňska.

Co se týče ideální základní sestavy, své místo v ní měli hned čtyři zástupci úřadujícího šampiona. Kromě Maaignana také Tomori, Theo Hernández a Rafael Leão.

U třiadvacetiletého reprezentanta Portugalska, který finišoval předešlý ročník s 11 brankami a 10 asistencemi a v této sezoně měl zatím prsty v osmi brankách Milána, bychom se s dovolením zastavili.

Podařilo se mu totiž triumfovat v nejsledovanější kategorii Nejlepší hráč ligové sezony a jako první se od něj dočkali díků jeho rodiče...

"Převzít ocenění přímo před nimi bylo mým snem, jsem moc šťastný. V době příchodu do Milána jsem byl pořád dítět a neuvědomoval si, za jak velký klub budu hrát. Ani jsem nevěděl, jak se mám chovat a učit se, hodně důležitým člověkem se pro mě tak stal kouč Pioli, díky němu jsem se stal důležitým hráčem. Stejně tak musím poděkovat všem jeho kolegům. Nejkrásnější bylo vidět fanoušky v ulicích, jak slaví Scudetto, celý Milán si navlékl červenou a černou," zavzpomínal na pár měsíců staré momenty perspektivní křídelník, jehož dojmy zprostředkovala La Gazzetta dello Sport.

Před příchodem do hlavního města italské módy, k němuž došlo už v roce 2019 za 30 milionů eur, si Leão zahrál také za Lille a Sporting Lisabon, jehož je odchovancem.

Nynější tržní cena klienta stejné agentury jako v případě Bernarda Silvy, Renata Sanchese, Rúbena Diase či Daewina Núňeze už je pak 70 milionů eur.

Ideální XI Serie A v sezoně 2021/2022:

Maignan (AC Milán) - Di Lorenzo (SSC Neapol), Tomori (AC Milán), Bremer (Turín), Theo Hernández (AC Milán) - Barella (Inter), Brozović (Inter), Milinković-Savić (Lazio) - Vlahović (Fiorentina/Juventus), Immobile (Lazio), Rafael Leão (AC Milán)

400 zápasů kanonýra Kanea za Tottenham. Jaké byly ty nejpovedenější?