Rada: S dvaceti body musíme být se vší pokorou a skromností nadšení a pohled na tabulku si užívat

V minulé sezóně se Votroci probojovali do elitní skupiny o mistrovský titul a letos kráčí za podobným postavením. Aktuálně jsou na čtvrtém místě a na svém kontě mají dvacet bodů, což z něj dělá nepříjemného soupeře pro každého. V sobotu to pocítila i Zbrojovka Brno, která sice v zápase vedla po trefě Řezníčka, ale nakonec se musela smířit s porážkou 1:2.

Rada: S dvaceti body musíme být se vší pokorou a skromností nadšení a pohled na tabulku si užívat

Hradec Králové již dychtivě vyhlíží svůj nový stadion, který by měl být dostavěn pro další sezónu, ale kvalitními výkony se prezentuje také v azylu na půdě Mladé Boleslavi. V rámci dvanáctého kola FORTUNA:LIGY to na vlastní kůži okusila Zbrojovka, když rozhodla až branka Vašulína dvě minuty před závěrečným hvizdem.

„Takové to štěstí a rozhodující moment v zakončení dlouho chyběl. Až Vašulín to nakonec zlomil v náš prospěch, ale i tak si myslím, že to bylo zasloužené vítězství. Odehráli jsme velmi dobrý zápas a i proto můžeme být spokojení,“ nechal se slyšet v rozhovoru pro klubovou televizi autor první trefy domácích Jakub Rada, který se v závěru první půle prosadil z pokutového kopu.

Jeho penalta nalezla cíl, ale na brankové čáře stojící Berkovec si na míč sáhl. „Já znám Berkyho velmi dobře a vím, že je to velmi dobrý gólman na penalty. Byl jsem proto trochu nervózní, a proto mi taky šrotovalo v hlavě, jak se dneska zachová. Myslím, že jsem to mohl umístit trochu líp, ale naštěstí to mělo dostatečnou razanci, aby to tam propadlo,“ pokračovala opora Hradce Králové.

Votrokům se v této sezóně daří a aktuálně se nachází na čtvrtém místě v tabulce. „Jsou to pro nás důležité tři body. Z toho zápasu máme všichni dobrý pocit, protože jsme si to zasloužili. Bylo to z naší strany odmakaný a urodila se i kvalita směrem dopředu. Vytvořili jsme si celou řadu dobrých příležitostí. To, že jsme je zúročili až v závěru, je jen odměnou za tu snahu a práci během celého zápasu. O to více si to nyní užíváme. Ten pohled na tabulku si musíme užívat. S dvaceti body musíme být se vší pokorou a skromností nadšení,“ dodal Rada.