Immobile pronikl mezi 10 nejlepších kanonýrů italské historie. Gilardina, Signoriho i Del Piera odsune již brzy

Všude dobře, doma nejlíp. Přesně tohle pořekadlo nejlépe vystihuje kanonýra Cira Immobileho, který si v minulosti díky štacím v Seville a Borussii Dortmund zahrál i LaLigu a bundesligu, nicméně nejvíce se mu vždy dařilo v Serii A.

Immobile pronikl mezi 10 nejlepších kanonýrů italské historie. Gilardina, Signoriho i Del Piera odsune již brzy

V Juventusu sice ještě zamlada neprorazil, nicméně o svých schopnostech už dal vědět během misí v Pescaře a Turínu a nejzářivější období své kariéry zaznamenal v Laziu Řím,, jehož trikot obléká nepřetržitě od léta 2016.

23, 29, 15, 36, 20 a 27. Toť gólové statistiky z jeho předchozích šesti sezon v italské nejvyšší soutěži a to, že by se na jeho produktivitě nemuselo nic měnit ani letos, dokládá i šest branek během devíti startů v právě probíhajícím ročníku.

V úvodu pracovního týdne se dokázal prosadit také na půdě Fiorentiny, díky čemuž už nastřílel mezi italskou elitou 188 branek, což ho katapultovalo mezi deset nejlepších střelců v historii soutěže.

Aktuálně je na stejných číslech jako Alberto Gilardino, Giuseppe Signori a Alessandro Del Piero, k němuž vždy vzhlížel už jen proto, že vyrůstal v klubu, kde nyní sedmačtyřicetiletý italský kanonýr zářil po většinu kariéry.

Čtyři důvody, proč Arsenal po devíti kolech vévodí Premier League

"Del Piero byl můj idol. Dosáhnout stejného počtu branek jako on je pro mě něco neuvěřitelného," rozplýval se na oficiálních stránkách sslazio.it velezkušený italský reprezentant.

A protože mu je pořád "pouze" 32 let, historickým žebříčkem se může dál posouvat. Pokud mu vydrží zdraví, ofenzivní legendy italské nejvyšší soutěže Antonia Di Nataleho či Roberta Baggia by mohl klidně překonat do roka a do dne.

Na absolutního rekordmana Silvia Piolu, jenž rozkládal obrany v letech 1930 - 1954 v rámci pěti různých italských adres, by mohl teoreticky dosáhnout také. K tomu však bude potřebovat ještě několik let řádit. Aktuálně mu do čísel mistra světa z roku 1938 chybí 92 přesných zásahů.

Nejlepších 10 kanonýrů v historii Serie A:

1. Piola 280
2. Totti 250
3. Nonrdahl 224
4. Meazza 216
4. Altafini 216
6. Di Natale 208
7. Baggio 205
8. Hamrin 190
9. Gilardino 188
9. Signori 188
9. Del Piero 188
9. Immobile 188