Krejčí: Svaly ještě nepracují tak, jak bych chtěl. Na koncích zápasů se zatím stále cítím hrozně

Pražská Sparta se nadechla k nejvyššímu výsledku v této ligové sezóně a lví podíl na tom měl i uzdravený kapitán Ladislav Krejčí. Dvěma přesnými zásahy korunoval zápas, který pro něj měl speciální nádech. Letenský klub si nakonec z Brna veze cennou výhru 4:0 a defenzivní štít byl spokojený nejen s výsledkem, ale i předvedenou hrou.

Krejčí: Svaly ještě nepracují tak, jak bych chtěl. Na koncích zápasů se zatím stále cítím hrozně

Utkání proti Zbrojovce pro něj mělo speciální náboj, neboť právě tento klub jej vychoval pro velký fotbal. Slitování však neměl a dvěma góly se podílel na jeho vysoké porážce. „Pocity jsou skvělé. Hlavně z první půle, jaký jsme měli přístup, jak jsme hráli a bránili. Vstup do druhého poločasu byl od nás slabší. Udělali jsme několik chyb, i já. To byl důvod, proč potom měli tlak. Jsem rád, že jsme to dokázali uhrát s nulou. Věřím a doufám, že v tom budeme pokračovat,“ nechal se slyšet v rozhovoru pro klubové stránky Sparty.

Svou první trefu si připsal z penalty, po které se dostali hosté do vedení. Přestože je na zahrávání těchto situací více hráčů, kapitán vzal odpovědnost na sebe. „Musím říct, že jsem si v hlavě promítal nějaké scénáře, které by v zápase mohly nastat. Tohle byl jeden z nich. Jsem rád, že jsem to zvládl a hlavně, že jsme vyhráli. Na penaltu jsme napsaní tři. Většinou jsme si říkali, že to necháme Kuchtičkovi, aby se chytl gólově, ale zvládl to dvěma brankami i bez penalty. Je nás určených víc, ale vzal jsem si to já,“ pokračoval třiadvacetiletý defenzivní záložník.

I přes dvě vstřelené branky na sobě cítí, že ještě stále není v optimální formě. „Určitě se výborně ještě necítím. Cítím se hrozně, hlavně na koncích zápasů. Tady byl těžký terén. Svaly ještě nepracují tak, jak bych chtěl. Musím to hrát ještě trochu jinak, než bych chtěl. Doufám, že se to každým dnem a každým tréninkem bude posouvat a že se co nejdřív dostanu do fáze, že budu hrát tak, jak budu chtít,“ uzavřel Krejčí.