Horejš po nečekané ztrátě: Neřekl bych, že k tomu hráči přistupují špatně, ale čekám od nich větší kvalitu

Výsledky Jablonce jsou v tomto ročníku FORTUNA:LIGY jako na houpačce, což se potvrdilo také v sobotní konfrontaci s Pardubicemi. Svěřenci kouče Davida Horejše venku padli rozdílem jediné branky, kterou ve druhém poločase zaznamenal Hlavatý. Pro severočeský klub je to jednoznačně ztráta, neboť proti poslednímu celku tabulky vyšel navíc střelecky naprázdno.

Horejš po nečekané ztrátě: Neřekl bych, že k tomu hráči přistupují špatně, ale čekám od nich větší kvalitu

Jablonec vyšel poprvé gólově naprázdno na hřišti soupeře, navíc s Pardubicemi, které jsou pasovány do role hlavního adepta na sestup. Čtvrtá prohra v této ligové sezóně tak byla pro Severočechy ztráta, neboť nedokázali navázat na výsledky z minulých kol, kde získali skalpy Brna či Slovácka.

„Mrzí nás, že jsme nebodovali a ztratili jsme. Bylo to zapříčiněné výkonem, který jsme předvedli. Bylo tam hodně nepřesností. Věděli jsme, že domácí budou hrát o všechno a že tam budou mít okénka vzadu. Jenže jsme tam měli malý počet hráčů ve vápně. V poločase jsme si o tom něco řekli. Ale dneska ten výkon nebyl takový jako v předchozích zápasech. Přesto jsme tam měli jasnou stoprocentní šanci a tam jsme to mohli strhnout na naši stranu. Soupeř vystihl naší rozehru a pak rozhodl. Je to zklamání, nenavázali jsme na předchozí zápasy,“ zlobil se po závěrečném hvizdu kouč hostů s minulostí v Českých Budějovicích.

Problém byl především v produktivitě, která proti Pardubicím kulhala. „Doteď jsme vždy byli produktivní, tentokrát po dlouhé době ne. Byla tam neochota hráčů sprintovat do vápna. Ve vápně jsme byli v malém počtu, nebyl tam ani takový pohyb. Směrem dopředu jsme nepodali takový výkon, na jaký jsme zvyklí. Naše hra byla hrozně pomalá. Soupeř hrál o všechno. Někam jsme se dostali a chtěli jsme to potvrdit, bohužel. Neřekl bych, že hráči k tomu špatně přistoupili, ale čekám od nich větší kvalitu a lepší hru směrem dopředu. Hráči jako Jovović, Chramosta, Sejk dnes nepodali optimální výkon,“ dodal Horejš.