Kdo by měl vyhrát Zlatý míč za rok 2022? Mnichovský střelec Mané má jasno a za vítěze tipuje tuto hvězdu...

Bývalý forvard Liverpoolu a současný ofenzivní tahoun Bayernu Sadio Mané se podělil o svůj tip na letošního vítěze Zlatého míče. Kdyby o prestižní ceně rozhodoval právě senegalský kanonýr z Allianz Areny, dal by ji Karimu Benzemovi z Realu Madrid.

Sám svěřenec Juliana Nagelsmanna si uvědomuje, že by mohl být také jedním z adeptů o renomovanou cenu, ale současně zastává názor, že nejlepší individuální sezonu ze všech světových hráčů měl právě francouzský reprezentant ze San Bernabéua.

"Upřímně říkám, že si to letos zaslouží Karim. Prožil skvělou, opravdu skvělou sezonu s Realem Madrid. Vyhrál LaLigu i Ligu mistrů. Myslím si, že to tak dopadne a mám radost za něj," uvedl v interview pro TribalFootball zkušený útočník, jenž vyhrál titul jak v Anglii, tak v Rakousku a o premiérový německý bojuje v těchto týdnech a měsících.

"Vím, že jsem vyhrál Africký pohár národů, byla to úleva pro mě i pro celou naši zemi a jsem za to moc šťastný, ale myslím, že ten, kdo si cenu zaslouží, je Karim a upřímně v jeho triumf věřím," dodal třicetiletý borec, jenž rozjížděl svou evropskou kariéru v Métách a posléze prošel také Salcburkem či Southamptonem.

Zmíněný Benzema, který je o čtyři roky starší než Mané, zaskončil předchozí ročník se 44 soutěžními brankami za Real. V této sezoně zatím přesně mířil čtyřikrát.

Evropské taháky tohoto víkendu: Anglie se třese na další explozi Haalanda, Dortmund po 4 letech zkusí zaskočit Bayern