Kvalitní zboží od našich východních sousedů? TOP 5 nejlepších Slováků hrajících v české lize

Po článku, ve kterém jsme vyhodnotili pětici nejkvalitnějších zahraničních plejerů ve FORTUNA:LIZE, přicházíme s pěti hráči národnosti, jež je nám natolik blízká, že je těžké označovat je za cizince. Dámy a pánové, nejlepší slovenští fotbalisté v naší lize...

Kvalitní zboží od našich východních sousedů? TOP 5 nejlepších Slováků hrajících v české lize
Nejkvalitnější zahraniční materiál v českém prostředí? TOP 5 aktuálně nejlepších cizinců FORTUNA:LIGY

5. Erik Jirka (Viktoria Plzeň)

Pravé křídlo, které k Viktoriánům dorazilo v létě, aby zvýšilo konkurenci v ofenzívě. Jirka zatím v Plzni plní roli žolíka a trpělivě čeká, až dostane větší šanci. Minuty sbírá jako střídající hráč, přesto je však součástí slovenského národního týmu, kde se zařadil dokonce do základní sestavy a nedávno vstřelil gól v zápase Ligy národů proti Ázerbajdžánu.

Na svou první branku v dresu Plzně zatím čeká. Jirka v minulém ročníku působil ve španělském Realu Oviedo, kde ale nezanechal výraznější stopu. Během své kariéry se mihl i ve slavném srbském celku Crvena Zvezda Bělehrad nebo v polském Górniku Zabrze. V Plzni vědí, že v něm mají do budoucna hráče, jenž by se mohl prosadit. Zatím je ovšem konkurence pro pětadvacetiletého Erika Jirku příliš velká.

Foto: FC Viktoria Plzeň