Od probuzeného Chramosty až po senegalský objev Gninga aneb Nejproduktivnější hráči ligy mimo velkou trojku

Ať už byste se podívali na prvoligovou tabulku v závěru uplynulého soutěžního ročníku, nebo na konci září 2022, špička vypadá pořád stejně. Na čele se vyhřívá Viktoria Plzeň, stříbrnou pozici drží Slavia a třetím vzadu je Sparta.

Od probuzeného Chramosty až po senegalský objev Gninga aneb Nejproduktivnější hráči ligy mimo velkou trojku

Mezi patnácti nejproduktivnějšími hráči soutěže má dlouhodobě nejsilnější tuzemská trojka v tuto chvíli šest zástupců, s tím, že Slavii reprezentují Stanislav Tecl, David Jurásek a Ondřej Lingr, Plzeň zastupuje Jhon Mosquera a Spartu pak Tomáš Čvančara s Casperem Højerem.

Jak by ale vypadala tabulka produktivity, pokud by se do ní nezapočítali členové zmíněných tří mužstev s nejvyššími ambicemi i rozpočtem? Po devíti absolvovaných kolech by vše bylo takto...

Dělené první místo by brali dva hráči Zbrojovky a jeden útočník Jablonce, konkrétně Jakub Řezníček s Michalem Ševčíkem a Jan Chramosta, jenž po návratu na sever Čech pod Davidem Horejšem opět pookřál a dobře navázal na svůj restart v Ďolíčku. Všichni jmenovaní zatím měli prsty v sedmi brankách.

Na šesti trefách svých mužstev se pak podíleli teplický Abdallah Gning, boleslavský Marek Matějovský a liberecký Mick van Buren, jenž jako jediný ze seznamu ještě neasistoval a k bilanci si pomohl výhradně nastřílenými brankami.

Jak asi s kanadským bodováním FORTUNA:LIGY zamává nadcházející desáté kolo? V něm se Zbrojovka představí na jablonecké Střelnici, Boleslav přivítá Sigmu, Teplice budou hostit Pardubice a Liberec bude bojovat o body ve vršovickém Edenu.

Nejproduktivnější ligoví hráči mimo nejsilnější českou trojku:

 1. Jakub Řezníček (Brno) - 7 (4 góly, 3 asistence)
  2. Jan Chramosta (Jablonec) - 7 (4 góly, 3 asistence)
  3. Michal Ševčík (Brno) - 7 (5 gólů, 2 asistence)
  4. Marek Matějovský (Boleslav) - 6 (2 góly, 4 asistence)
  5. Mick van Buren (Liberec) - 6 (6 gólů)
  6. Abdallah Gning (Teplice) - 6 (4 góly, 2 asistence)

 

NEJVÍCE PŘIHRÁVEK DO GÓLOVÉ ŠANCE? TUZEMSKÉ SOUTĚŽI MOMENTÁLNĚ KRALUJE TATO SEDMIČKA SNAŽIVCŮ...