Nominaci neovlivním, své výkony ale ano, tvrdí Černý. V reprezentaci by se rád zabydlel natrvalo

Václav Černý je součástí soupisky národního týmu, který čekají zápasy Ligy národů proti Portugalsku a Švýcarsku. Zdali se dostane to základu, to sám hráč neovlivní, ale zato je připravený se rvát o každou šanci zuby nehty.

Nominaci neovlivním, své výkony ale ano, tvrdí Černý. V reprezentaci by se rád zabydlel natrvalo

Černý je v této sezoně nizozemské Eredevisie šestým nejlepším ligovým střelcem. Ze sedmi soutěžních zápasů si na konto připsal čtyři branky, přičemž dvě dal do sítě PSV Eindhoven. Tedy jednoho z hlavních kandidátů v boji o titul.

„Tohle bylo velké utkání. Letos se s Twente chceme dostat do elitní čtyřky, proto bychom doma tyto soupeře chtěli porážet. Samozřejmě dva góly jsou pro útočníka příjemné. Co se týče gólů, tak by se dalo říct, že jeden z mých nejpovedenějších zápasů kariéry. Ale herně jsem měl podle mě i lepší zápasy,“ popsal Černý na tiskové konferenci.

O Václavu Černém se říká, že to je kluk s velkým talentem. Jeho potenciál ale bohužel zůstával dlouho skrytý, protože mu v rozvoji bránila mnohá zranění. Možná šlo svým způsobem o prokletí, ale nyní je třeba zaklepat a doufat, že zdraví vydrží.  

„Koleno zatím drží, všechno mám bez úlev. Naopak, mám nabitý program. Hráli jsme předkola pohárů přes celé léto, do toho liga. A teď jsem tady na reprezentaci, což mě těší. Přesně tohle jsem si přál, abych se vrátil do normálu. Čím více zápasů, tím lépe pro mě. Za svou kariéru jsem jich dost ztratil," poznamenal čtyřiadvacetiletý útočník.

A jak to je se zabydlením v reprezentačním kádru?

„Nevím, jak trenér rozhodne a zdali se zabydlím natrvalo. To asi není nikdy dané. Jediné, co mám ve svých rukách, jsou moje výkony. Když budu hrát dobře, budu dávat góly a přihrávat na ně, tak se nebojím, že bych tu nebyl," doplnil Černý.