Schick: Doufám, že se v reprezentaci probudím. Hložek má tu smůlu, že přišel zrovna v době krize

Patrik Schick se v minulé sezoně řadil mezi největší hvězdy Bundesligy, letos mu ovšem střelecký prach poněkud zvlhl. Horší výkony nicméně podává většina týmu, včetně jeho spoluhráče Adama Hložka, jenž byl společně s Patrikem povolán do české reprezentace.

Schick: Doufám, že se v reprezentaci probudím. Hložek má tu smůlu, že přišel zrovna v době krize

Oba hráči, jenž na klubové úrovni hájí barvy Bayeru Leverkusen, se na národním srazu pokusí nadechnout čerstvého vzduchu, který by jim do těla napumpoval nové sebevědomí. Příležitost k tomu budou mít v utkáních Ligy národů s Portugalskem a Švýcarskem.

„Současnou situaci na klubové úrovni se snažíme vyřešit. Stále hledáme příčiny a zjišťujeme, proč nám to neladí. Je náročné uvést jen jeden problém. Když ale porovnáváme fitness data, tak vidíme, že prohráváme více soubojů a chybí nám nějaké metry ve sprintu,“ rozebíral na tiskové konferenci před zápasy s Portugalskem a Švýcarskem autor dosavadních dvou bundesligových branek.

Od léta v Leverkusenu navíc působí česká naděje Adam Hložek. Ani on se zatím příliš nechytl. Bohužel, jak Patrik uvedl, dorazil do klubu za špatné konstelace hvězd.

„Hložan má trochu smůlu v tom, že přišel v momentě, kdy se nám tolik nedaří. Kdyby tam byl od minulé sezony a naskočil do rozjetého vlaku, který ještě fungoval, měl by to mnohem snazší. Teď se celý tým trápí a i pro něho jako nového hráče to je hrozně těžké,“ vysvětluje Schick.

A tak je tu reprezentační přestávka, ve které se sice neodehrají snadná utkání, ale zato vám může pomoct odbourat stres a v případě dobrého výsledku třeba i nakopnout sebevědomí.

„Většinou se mi v reprezentaci dařilo, tak věřím, že i přes tu ne úplně oslnivou formu se tu nastartuji tak, abych nám pomohl udržet tu elitní skupinu Ligy národů. A potom si to novou formu vezmu zpět do Německa,“ podělil se Schick na tiskové konferenci o to, jak vypadá jeho snový scénář.