Ten rozdíl byl obrovský. Plzeň ale může být ráda, že se k takové konfrontaci dostala, řekl Pivarník po Interu

Že ve hvězdných válkách s Bayernem, Barcelonou a Interem Milán budou hrát fotbalisté Plzně až čtvrté housle, se všeobecně čekalo. Stejně jako to, že pokud chtějí získat alespoň bod, nejblíže by k němu mělo být v domácí bitvě s Italy. Realita ale byla hodně nemilosrdná. Fotbalisté Interu měli celý zápas jednoznačně pod kontrolou, Viktorii nedali šanci na úspěch. Jak výhru hostů v poměru 2:0 viděl bývalý kouč Západočechů Roman Pivarník? 

Ten rozdíl byl obrovský. Plzeň ale může být ráda, že se k takové konfrontaci dostala, řekl Pivarník po Interu

Jak se vám zápas Plzně s Interem líbil?

Ukázala se velká kvalita soupeře. I když Bayern s Barcelonou jsou ještě o trochu dál, Inter potvrdil, že má ohromnou sílu. Navíc Plzni tentokrát nevyšlo rozestavení. Pokud hrajete na tři stopery a vaši halvbeci se musí vracet neustále zpátky, je celkem běžné, že pak spadnete do hlubšího bloku. Tím na hřišti ztrácíte výšku a máte rázem daleko do ofenzivní fáze. V první řadě se však ukázalo, že rozdíl mezi českými kluby a špičkou Evropy je zkrátka obrovský. Tak to bohužel je.

Ublížilo Viktorii i to, že Inter svůj první zápas ve skupině prohrál, takže v Plzni nebral nic jiného než tři body?

Svým způsobem možná ano. Ten hlavní problém byl však v tom, že svou kvalitou Plzeň na Inter prostě neměla. Ta skupina je strašně nabitá a bude to jen o tom, jak se ti tři giganti pobijí mezi sebou. Získat šest bodů s Plzní je pro každého z nich absolutní povinnost. Všichni vidí, že rozdíl mezi nimi a Viktorkou je propastný.

Na druhou stranu, neměla i za této konstelace hrát Plzeň přece jen odvážněji? I za cenu toho, že by zápas třeba skončil debaklem…

O tom se samozřejmě můžeme bavit, ale to riziko tam je. Třeba na Barceloně se Plzeň odvážně hrát snažila. Když však ztratila balón, většinou z toho byla velká šance. Čím je mužstvo kvalitnější, tím snáz dokáže vyřešit jakékoliv přečíslení. Do otevřené obrany to má ještě mnohem jednoduší, proto je hrozně obtížné proti němu otevřít hru. Na druhou stranu, když Plzeň hrála v předkolech se sobě rovnými, tak svým stylem hry byla hodně úspěšná. Na tomhle levelu už to ale bohužel neplatí. Týmy jako Inter nebo Barcelona Viktorku k její hře nepustí. A když ano, velmi snadno to ubrání a založí rychlý kontr. Je to o kvalitě, která proti takovým mužstvům na straně českých týmu být ani nemůže. Ono se snadno řekne, že Plzeň měla více útočit, realita by však byla stejně jiná.

Jak moc ovlivnilo druhou půli vyloučení Pavla Buchy? A nebylo až moc přísné?

Myslím, že na výsledek to žádný velký vliv nemělo. O desíti to Plzeň samozřejmě měla ještě těžší, Inter by si ale výhru pohlídal i tak. A co se týče toho faulu, bohužel jasná červená karta. Chci ale zdůraznit, že v tom od Pavla nebyl žádný úmysl. Je to technický hráč, rozhodně ne zákeřný. Ten zákrok vyplynul z přemíry snahy. Chtěl zabojovat o míč, jeho noha ale mířila zkrátka výš, než mířit měla. To se bohužel stává. Žádný zásadní vliv na zápas to ale nemělo.

Plzeň teď čeká dvojzápas s mnichovským Bayernem. Jaký kolotoč to asi bude?

Uvidíme. Viděl jsem zápas Bayernu s Barcelonou a musím říct, že v první půli byla Barca jasně lepší. Jenže zazdila šance a po pauze se misky vah převážily na stranu domácích. Jejich kvality jsou enormní, v lize ale třikrát jenom remizovali a po zápase s Plzní je čeká mužstvo Dortmundu. Třeba tak pošetří některé hráče, ti z lavičky však nejspíš budou stejně dobří. Kvalitě Bayernu Plzeň konkurovat nemůže. Znovu říkám, že v našich podmínkách se takovým velkoklubům rovnat nelze. V Plzni se můžou těšit z toho, že se ke konfrontaci s nimi vůbec dostali.

A vidíte nějakou cestu k tomu, aby Viktoria v tak těžké skupině uhrála alespoň bod?

V tuhle chvíli bych řekl, že spíš ne. Leda v posledním kole, pokud už bude o postupujících jasno. Jinak to bude extrémně složité.