Kozáčik bude sedět na dvou židlích: Slovensko má výborné brankáře a já věřím, že to bude platit i v budoucnu

Někdejší slovenský reprezentační brankář Matúš Kozáčik, který podstatnou část své hráčské kariéry spojil s Plzní, nelení ani po odložení kopaček a rukavic na hřebík. Po konci své kariéry se stal trenérem brankářů Viktorie Plzeň a nyní bude sedět na dvou židlích, neboť své bohaté zkušenosti bude předávat také v národním výběru Slovenska.

Kozáčik bude sedět na dvou židlích: Slovensko má výborné brankáře a já věřím, že to bude platit i v budoucnu

Osmatřicetiletý trenér brankářů se po dvouapůlroční pauze vrací k reprezentaci, kde posbíral během své hráčské kariéry 29 startů. Nově se stal členem realizačního týmu kouče Francesca Calzony a již během domácích zářijových duelů Ligy národů UEFA bude nápomocen. Slovensko v nich změří síly s Ázerbájdžánem a Běloruskem.

„Oslovilo mě vedení slovenské fotbalového svazu a já se dále spojil s mým předchůdcem na pozici trenéra brankářů Mirem Semanem, který mě vedení svazu doporučil. Vážím si důvěry a jsem za tuto možnost velice rád. Věřím, že nám to bude spolu fungovat a reprezentaci se bude dařit,“ nechal se slyšet někdejší slovenský gólman.

Kozáčik tak zažívá v pozici trenéra brankářů další kariérní posun. Na začátku roku se stal držitelem nejvyšší trenérské licence UEFA goalkeeper a nyní bude své bohaté zkušenosti předávat nejen v táboře Plzně, ale i u slovenské reprezentace.

„Samozřejmě jsem nabídka jako první konzultoval s vedením klubu a hlavním trenérem Michalem Bílkem, těší mě, že mě v mém rozhodnutí podpořili a umožnili mi tuto nabídku přijmout. Bavil jsem se o tom i s rodinou, která také chtěla, abych jí přijal. Vnímají to stejně jako já. Věřím, že na srazu bude dostatek času se blíže seznámit a nastavit si spolupráci tak, aby byla ku prospěchu věci,“ pokračoval osmatřicetiletý Kozáčik.

Svou přítomností by chtěl pomoci rozvíjet slovenskou brankářskou školu, která je podle něj na velmi dobré úrovni. „Slovensko má výborné brankáře a já věřím, že to bude platit i v budoucnu a bude stále z koho vybírat. Těším se na hráče, nový realizační tým a hlavně na fanoušky. Je to nová výzva a věřím, že se nám bude dařit postupovat na šampionáty a lidé z toho budou mít radost,“ uzavřel Kozáčik pro klubové stránky Viktorie Plzeň.