Haaland pokračoval v řádění, Chelsea senzačně padla v Záhřebu, Juventus položil na lopatky Mbappé

Skupinová fáze Ligy mistrů napsala svou první kapitolu osmičkou zápasů, s tím, že zřejmě k největšímu překvapení došlo v Záhřebu, kde si tamní Dinamo vyšláplo na Chelsea a uštědřilo ji nečekanou porážku.

Úřadující šampion Serie A AC Milán si odvezl z půdy Salcburku jen bod a příliš úspěšný nebyl ani další zástupce Apeninského poloostrova Juventus Turín, který prohrál v Parku princů s domácím PSG po dvou brzkých trefách Kyliana Mbappého.

Tříbodovou povinnost si podle očekávání splnily kluby jako Borussia Dortmund, která bezpečně přejela Kodaň a Benfica Lisabon, jež zásluhou zlepšené druhé půle přehrála Maccabi Haifa.

V trikotu Manchesteru City si znovu otevřel střelnici Erling Haaland, který se v posledních čtyřech utkáních prosadil devětkrát a má formu jako hrom. Jeho střelecký apetit odnesla Sevilla, jež i díky dalším trefám Fodena a Diase podlehla šampionovi Premier League 0:4. Po nedávném domácím výprasku s Barcelonou 0:3 tak obdržel tým z Andalusie další tvrdý direkt.

Vysokých venkovních výher se dočkaly i Šachtar Doněck, který zaujal v Lipsku čtyřmi nastřílenými trefami a Real Madrid, který si během dvaceti minut druhého poločasu zajistil snadné vyloupení Celtic Parku, o což se postupně k velké radosti Carla Ancelottiho postarali Vinícius Junior, Luka Modrič a Eden Hazard.

1. kolo Ligy mistrů:

Salcburk - AC Milán 1:1 (1:1)
Branky: 28. Okafor - 40. Saelemaekers. Rozhodčí: Jovanovič (Srb.).

Dinamo Záhřeb - Chelsea 1:0 (1:0)
Branka: 13. Oršič. Rozhodčí: Kovács (Rum.).

Lipsko - Šachtar Doněck 1:4 (0:1)
Branky: 57. Simakan - 16. a 58. Šved, 76. Mudryk, 85. Traoré. Rozhodčí: Pinheiro (Portug.).

Celtic Glasgow - Real Madrid 0:3 (0:0)
Branky: 56. Vinícius Júnior, 60. Modrič, 77. Hazard. Rozhodčí: Schärer (Švýc.).

FC Sevilla - Manchester City 0:4 (0:1)
Branky: 20. a 67. Haaland, 58. Foden, 90.+2 Dias. Rozhodčí: Massa (It.).

Borussia Dortmund - FC Kodaň 3:0 (2:0)
Branky: 35. Reus, 42. Guerreiro, 83. Bellingham. Rozhodčí: Letexier (Fr.).

Paris St. Germain - Juventus Turín 2:1 (2:0)
Branky: 5. a 22. Mbappé - 53. McKennie. Rozhodčí: Taylor (Angl.)

Benfica Lisabon - Maccabi Haifa 2:0 (0:0)
Branky: 50. Rafa Silva, 54. Grimaldo. Rozhodčí: Ekberg (Švéd.).

Lewandowski má spoustu důvodů k úsměvu. Podívejte se na detaily jeho pohádkové katalánské pracovní dohody...