Překvapil vás kolaps Dortmundu s Werderem? Podívejte se na pět největších obratů v historii Bundesligy

Prohra Borussie Dortmund s Werderem Brémy 3:2 ve 3. kole nově začaté sezóny 2022/23 byla vůbec první v historii nejvyšší německé soutěže, kdy tým, který v 89. minutě vedl o dva góly, nedokázal vyhrát.

2) 18. září 1976: Bochum - Bayern Mnichov 5:6

Bochum - Bayern

Utkání Dortmundu se Schalke v roce 2017 bylo teprve druhým, co tým dosáhl bodového výsledku v Bundeslize poté, co prohrával o čtyři branky. První případ se stal už v roce 1976. Hvězdami nabitý tým Bayernu Mnichov, za který hrály klubové legendy typu Franze Beckenbauera, Gerda Müllera, Karl-Heinze Rummeniggeho a Uliho Hoeneße, hrál na hřišti Bochumu. A domácí po 53 minutách vedli 4:0.

Čtvrtý gól ale nakonec vyvolal reakci Bayernu, jakou nikdo nečekal. Rummenigge nejprve po dvou minutách snížil na rozdíl tří branek a Bavoři byli najednou všude. Góly Georga Schwarzenbecka, Hoeneße a Müllera v následujících 20 minutách poslaly Bayern do vedení 5:4. V nervy beroucím utkání Bochum ještě dokázal v 80. minutě vyrovnat, ale Hoeneß druhým zásahem v utkání krátce před koncem zápasu zajistil hostům slavné vítězství 6:5.