V Sigmě jsem od malička, ale vnitřně jsem z výsledku špatný. Po první půli to zamrzí, hlásil Trefil po debutu v lize

Proti Slovácku si jednadvacetiletý brankář Olomouce Jan Trefil odbyl svou ligovou premiéru, ale vzpomínat na ni v dobrém příliš nebude. Po nadějném prvním poločase přišel v tom druhém obrat, který nakonec znamenal porážku 1:2. Míč ze své sítě lovil dvakrát v krátkém sledu, když jej překonali Mihálik s Kozákem.

Doposud patřil k oporám rezervního týmu, ale naskočit do tuzemské nejvyšší soutěže je přeci jen jiný level. Důvěru kouče Václava Jílka však i přes porážku nezklamal, proto je možné, že během této sezóny nasbírá za áčko Sigmy i další starty.

„Pro mě to byla splněná meta, kterou jsem si jako malý vysnil. Proto dělám fotbal a jsem rád, že konečně přišla. Ale mám z toho smíšené pocity, protože zápas jsem si po prvním poločase představoval trochu jinak. Vedli jsme 1:0 a vypadalo to, že jej máme pod kontrolou. Druhý poločas jako bychom vypli. Celkově jsme vypadli z naší hry, kterou jsme předváděli v prvním poločase. Takže pocity jsou smíšené. Převládá ve mně radost za debut a věcmi s tímhle spojenými, ale tím, že jsme zápas prohráli, tak mě to celkově mrzí,“ nechal se slyšet talentovaný brankář.

O svém nasazení se dozvěděl v týdnu, kdy jej trenér Olomouce svým rozhodnutím překvapil jen částečně. „Dozvěděl jsem se to ve čtvrtek. Oficiálně. Od zápasu na Spartě se vědělo, že je Matúš zraněný. Trenéři se rozhodovali, komu dají šanci a já se to dozvěděl ve čtvrtek,“ pokračoval Trefil v rozhovoru pro klubové stránky Sigmy.

Na svůj první ligový zápas nebude nejspíše vzpomínat v dobrém, neboť i přes několik dobrých zákroků nakonec se svým týmem padl. „Neřekl bych, že nebudu vzpomínat úplně v nejlepším. Samozřejmě mě hrozně mrzí, že jsme to nezvládli, protože zápas byl dobře rozehraný. V první půli jsme plnili všechno, co jsme chtěli. Byli jsme úspěšnější na míči. Soupeři jsme de facto nic nedovolili. Po změně stran Slovácko vystřídalo, nasadilo tři velice kvalitní hráče, kteří tu hru změnili. Myslím, že to ale bylo hlavně o nás. Druhý poločas jsme vypli. Vnitřně jsem z toho špatný. Byť mě těší, že mám za sebou premiéru, navíc doma, protože jsem v Sigmě odmalička. Bylo to pro mě speciální. Kdyby, ale to je jen kdyby, se to podařilo s vítězným koncem, tak by to bylo ještě lepší,“ dodal odchovanec Olomouce.

Zdroj: sigmafotbal.cz