Hodiny tikají! Ten Hag může být brzy vyhozen, upozorňuje legenda Liverpoolu

V pondělí večer bude na fanoušky Premier League čekat šlágr kola mezi Manchesterem United a Liverpoolem. Výsledek tohoto zápasu může dost zamíchat kartami.

Hodiny tikají! Ten Hag může být brzy vyhozen, upozorňuje legenda Liverpoolu

Na straně Rudých ďáblů se před začátkem léta měnil lodivod potápějícího se korábu. Po dočasně sloužícím Ralfu Rangnickovi nastoupil Nizozemec Erik ten Hag, jenž měl za úkol pozvednout sklíčenou atmosféru a nastolit vlastní styl hry.

Jak to ovšem v profesionálním fotbale chodí, zmýlená se neodpouští. Ten Hag zakončil přípravu dvěma remízami a jednou porážkou a do regulérní části sezony vstoupil dvěma prohrami. Obě navíc přišly proti papírově výrazně slabším celkům.

S ohledem na okolnosti, trápení se v kabině, tlak ze strany vedení i veřejnosti stojí nyní Hag před náročným úkolem. Zvrátit nepříznivé výsledky, odlepit se od spodu tabulky a začít sbírat nějaké body. Kdyby se to nepovedlo, vedení k němu údajně bude neúprosné. A to možná už hned po duelu s Liverpoolem, pokud výsledek skončí dalším debaklem.

„Buďme k sobě upřímní. Hodiny již začaly tikat. Tohle je Manchester United, který si nemůže dovolit takhle ztrácet. Pokud mě mysl nešálí, mají nejdražší tým v celé historii fotbalu a hrají nejostudnější fotbal, jaký si od nich kdy pamatuji,“ vyjádřil se Graeme Souness, nynější fotbalový expert a dřívější ikona Liverpoolu.

„Erik ten Hag byl svého času v Ajaxu úspěšný, ale nizozemská liga je v porovnání s tou anglickou velmi slabým odvarem. Nároky Premier League jsou daleko vyšší, stejně tak nároky Manchesteru United, který je dle mnohých i dnes považován za největší klub světa. Proto je zřejmé, že musí rychle přijít výsledky,“ upozorňuje.

„Kdyby ty výsledky nepřišly a pokud by na ďábly čekal další debakl například už teď s Liverpoolem, může být ten Hag propuštěn. Vůbec bych se tomu nedivil. Tohle je moderní fotbal. A vám to říkám, abyste nebyli překvapeni, až k tomu dojde. Ten tým potřebuje impuls a je očividné, že trenér, jenž nemá zkušenosti z velké ligy, vám ho nezaručí. Soudě i dle toho, jakých chyb se při výběru sestavy dopouští,“ dodal Souness.

Zdroj: talkSPORT