Bassey se pokusí rozjásat západočeské fanoušky střílením gólů. Co bude proti Karabachu klíčem k úspěchu?

Exbudějovický rychlík Fortune Bassey, který se vrátil do Fortuna:ligy z Ferencvárose Budapešť, už byl u toho, když Viktorie Plzeň počtvrté v řadě udolala svého soupeře poměrem 2:1. 

Bassey se pokusí rozjásat západočeské fanoušky střílením gólů. Co bude proti Karabachu klíčem k úspěchu?

Proti Hradci Králové si nový svěřenec Michala Bílka zahrál závěrečnou půl hodinu, když na ploše nahradil zkušenějšího Kolumbijce Jhona Mosqueru.

"Tým jsem sledoval už dlouho a jsem vážně rád, že tu můžu být. Pokusím se střílet góly, rozjásat fanoušky a všechno si to užít," naladil západočeské fanoušky třiadvacetiletý nigerijský forvard, který kopal v Česku i za Ústí nebo Vlašim.

Protože již v Česku hrál, adaptace by mu neměla dělat žádný problém a sám věří, že si se všemi hráči brzy sedne jak herně, tak lidsky. Jaké budou na západě Čech jeho cíle?

"Chtěl bych rozhodně navázat na své předešlé výkony a gólovou sérii z mého předešlého působení v lize. Jsem hladový po gólech a chci pomoci týmu dostat se na nejvyšší pozice. Evropské poháry a boj o titul jsou pro mě obrovským lákadlem. Získat mistrovský titul v Maďarsku pro mě bylo něčím neskutečným. Povedlo se nám vyhrát ligu i pohár a byly to skvělé pocity, protože to bylo vůbec poprvé, co se mi něco takového podařilo. Mám teď doma hned dvě medaile a rozhodně chci něco podobného zažít znovu. Toužím po tom vyhrávat a hrát velké zápasy, proto přicházím do Plzně," hlásila čerstvá posila mistra, jejíž stanovisko vyšlo na stránkách fcviktoria.cz.

Bassey už mimochodem čelil v letošních předkolech Karabachu, který vyřadil jeho bývalého chlebodárce. Jakou sílu může Plzeň očekávat? "Byl to těžký zápas a stejné to bude i teď. Karabach hrál aktivně dopředu a soustředil se na soupeřovy chyby. Klíčem k úspěchu bude zabezpečená obrana, pak věřím, že si s nimi můžeme poradit a vyhrát. Myslím, že to můžeme zvládnout," uzavřel optimisticky naladěný útočník, který ovšem v onom dvojzápase nemůže s ohledem na předchozí starty v předkolech nastoupit a týkat se ho budou až skupinové boje. Ať už v Lize mistrů, nebo v Evropské lize.

Fotbal je nevyzpytatelný, ještě před pár dny jsem byl ve druhé španělské lize, usmívá se nový křídelník Viktorie

Zdroj: fcviktoria.cz