Benzema už je před Raúlem. Pro nás je to nejdůležitější a nejefektivnější hráč na světě, lebedí si Ancelotti

V rámci evropského Superpoháru v Helsinkách se žádný šok nekonal. Real Madrid podle očekávání přetlačil Eintrach Frankfurt (2:0) a pátým ziskem trofeje vyrovnal předešlé počiny Barcelony a AC Milán.

Benzema už je před Raúlem. Pro nás je to nejdůležitější a nejefektivnější hráč na světě, lebedí si Ancelotti

Carlo Ancelotti chválil po závěrečném hvizdu zejména čtyřiatřicetiletého kapitána Karima Benzemu, jenž se díky 324. trefě v madridském trikotu posunul v historickém pořadí svého klubu před Raúla Gonzálese.

"Nikdo o Karimovi nepochybuje. Pro nás je to nejdůležitější a nejefektivnější hráč na světě. Velkou měrou se podílel na triumfu v Lize mistrů. V samotném finále sice neskóroval, ale nastřílel důležité góly, které nás do něj dovedly. Rozvlnil síť proti Manchesteru City, Chelsea i Paris St. Germain. Je pro nás ten nejlepší," rozplýval se na Francouzovu adresu třiašedesátiletý odborník ze San Bernaébua.

Bílý balet sice na první pohled nijak výrazně neposiloval, nicméně někdejší vůdce Neapole, Bayernu, Chelsea, Juventusu, Paris Saint-Germain i AC Milán je se svou madridskou soupiskou před rozjezdem LaLigy spokojen...

"V kabině panuje správné rozpoložení. Je radost trénovat takové hráče, je to dobře vyvážené. Výhry pomáhají udržet zdravou atmosféru v kabině. Je to hlavně o inteligenci hráčů. Nepotřebovali jsme vyhrát Superpohár, aby nám to ukázalo, že máme silný, motivovaný tým, který chce neustále vyhrávat. Máme pevnou obranu, v posledních třech finále jsme pokaždé udrželi nulu. To je hodně povzbuzující znamení. Před rokem přitom tomuhle týmu nikdo nevěřil. Mužstvo během minulé sezony rostlo a výrazně se zlepšilo, ale pořád existuje prostor ke zlepšení. Hodně jsme se posunuli vpřed," uzavřel velmi pozitivně naladěný nadřízený Alaby, Modriče, Courtoise i spol., který v roce 2022 dosáhl již na svou čtvrtou trofej.

Nagelsmann: Barcelona nemá peníze, ale koupí si koho chce. Nevím, jak to dělají, je to trochu zvláštní i šílené

Zdroj: realmadrid.com