Defenzivní štika pro Arsenal? Arteta chce plenit pastviny, kterým vládnou Fialky

S nadsázkou by se dalo tvrdit, že londýnský Arsenal má špeha v táboře Fiorentiny, neboť v poslední době rád hledá v těchto vodách. Ne vždy se to však setká s pochopením účastníka Serie A jako tomu bylo například v zimě v případě Dušana Vlahoviče. Směrem, kterým se nakonec tento dvaadvacetiletý útočník nevydal, může naopak vyrazit jeho krajan.

Defenzivní štika pro Arsenal?  Arteta chce plenit pastviny, kterým vládnou Fialky

Srbským legionářům se v kádru Fialek daří, což následně logicky poutá pozornost zvučnějších a majetnějších dravců. Arsenal již několik důležitých tahů v rámci přestupového okna učinil, ale na Ostrovech se proslýchá, že je třeba ještě zlanařit novou tvář do zadních řad.

Podobného názoru je také italský zdroj Corriere dello Sport, který poukazuje na zájem Gunners podepsat čtyřiadvacetiletého obránce Nikolu Milenkoviće. Kouč Mikel Arteta je při obměně kádru při chuti a nevylučuje se, že by nemohlo dojít k příchodu až tří nových hráčů. Španělský stratég to chce stihnout do konce přestupového okna, které se za necelé tři týdny zabouchne.

Primárně se má jednat o středního obránce, který zvýší konkurenci Benu Whiteovi a Gabrieli Magalhaesovi. Do základní sestavy může ale promluvit i William Saliba, jenž v minulé sezóně sbíral herní praxi na hostování v Marseille. Že je připraven, doložil o víkendu v úvodním utkání proti Crystal Palace.

Milenkovič má za sebou výbornou sezónu v Serii A, ale přestupu brání jeho současný zaměstnavatel, který naopak chce spolupráci rozšířit až do roku 2025. Arsenal není navíc jediným obdivovatelem, neboť hráče má v merku taktéž Tottenham. Pozadu nemají být ani Sevilla, Juventus či Inter Milán.

Zdroj: corrieredellosport.it